Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kanyarodok, mi a sorrend?

Mikor kanyarodok, mi a sorrend?

Figyelt kérdés
már 10 órát levezettem nem fulladtam le egyszer se de a 10. órán többször is kanyarokban, mi a helyes sorrend? először lassítok lábfékkel, majd ha meg kell állni kuplung fék, ha nem kell akkor lassítóan fékezek majd kuplung kettes? nem vagyok biztos magamba az oktató meg nem magyarázza el. Valaki tudna segíteni?
2012. máj. 4. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:

És most jöjjön a jó válasz:

Kanyar előtt lelassít, majd lábad levesz mindenről -váltás közben>kuplung be, kettesbe > kormány teker- kanyart beveszed, kanyarból kifele adod a gázt, közben koncentrálsz az utra, mikor kiértél, akkor mehetsz felfele a fokozatokkal.

-arra figyelj, hogy ne pörgesd fel az autót, ha lelassulsz határozottan adj gázt.(ja és persze, tükröket figyel, legfőképp azt az oldalt amerre kanyarodsz, hogy ne menj rá valami triatlonos nénikére, aki a sarki nonstopból sprintel haza zsebében a 25 forintos, akciós Globus májkrémmel.)

2012. máj. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Jól csináltad, csak nem szabad hirtelen felengedni a kuplungot. Ezen kívül a szervót se szedd alá koppanásig, mert akkor is jó eséllyel lefulladsz. Amúgy meg sok türelem és gyakorlás kérdése.
2012. máj. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha hátsókerekes autóról van szó akkor nagy tempóban érkezel a kanyarba alacsony sebességfokozatban, magas fordulaton. Előtte hirtelen megtaposod a féket, rántasz a kormányon, rárúgsz a kuplungra, és padlógáz.


Ha elsőkerekes akkor egy kicsit rántasz a kéziféken, hogy kicsússzon a hátulja, és padlógáz.


Nemértem miért ilyenek ezek a mai oktatók. Engem megtanított keresztbe menni a 105-ös skodával a rutinpályán télen:)

2012. máj. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!