Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sürgős! Használtautó vásárlása...

Sürgős! Használtautó vásárlása esetén autókereskedésből el lehet vinni vásárlás előtt átnézetni az autót általam ismert szervizbe?

Figyelt kérdés
A kereskedő a mi autónkat, melyet be kéne számítani a másik vásárlásánál, szervizükben át akarja nézetni. Hozzá hasonlóan én is elvinném megnézetni. De nem tudom, miként adjam be neki. Egyáltalán megtehetem ezt? Nincs kivonva a forgalomból a kinézett járgány, érvényes forgalmia is van. Kötelezője viszont gondolom nincs. Hogy oldható ez meg???

2012. máj. 4. 23:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A kereskedőtől függ.

Én hallottam olyat, hogy azt sem engedte a vevőnek, hogy kipróbálja, nemhogy belenézzen. Esetleg márka szervizben.

Én akkor sem vennék kereskedőtől, ha csak náluk lehetne kizárólag. (ratyik)

2012. máj. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Márka kereskedő cég! 3 autótípussal foglalkoznak új autók esetén, de ez más típusú a használt autóik közül. (gondolom beszámították egy új autó árába)
2012. máj. 4. 23:40
 3/12 anonim ***** válasza:
ha szalonról van szó az más, ott valamivel korrektebbek.
2012. máj. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
én dolgoztam autókereskedésben, mi engedtük hogy elvigyék a kocsit szervizbe, de csak közelibe. nem mondtuk meg hogy melyikbe természetesen meg rugalmas volt a főnököm de a város másik végébe mondjuk nem ment volna bele...
2012. máj. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

mielött elviszed, mond azt rá fogtok kötni számitogépet mindent kifog adni km, mikor hoztákbe, utolsó baja, jellen bajai a kocsinak.

milyen fejet vág :)

2012. máj. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Marha egyszerű - ha nem engedi akkor nem veszel ott autót. Hegyszám állnak az autók a piacon, mert nincs forgalom. Alternatíva van dögivel.
2012. máj. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Meg lehet csinálni minden további nélkül, érdemes is, ha nagyon nem akar belemenni az gyanús. Egyébként melyik cégről van szó?
2012. máj. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
amugy jofogás.hu tele van franko kocsikkal tulajdonosoktol nem cégektol kereskedőtől én ott nézegetem és van sok szemre való.
2012. máj. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nem azért nem szokták engedni messzire mert biztos rossz a kocsi. gondoljatok bele: mondjuk budapest esetén addig el kell menni valakinek a kocsival kiesik a munkából több órára, a kocsit elvitték szóval (ha nincs lefoglalózva) addig más se veheti meg, baleset történhet, meg ilyenkor valamiért minden szerviz kitesz magáért, megmutatja hogy mennyire ért hozzá és igyekszik minden kis apró hibát megtalálni, és egy laikusnak rosszul hangzik ha felsorolnak vagy 10 dolgot amit ki kell cserélni (hiába kopóalkatrészek és nem drága) a legtöbb esetben elkezdenek variálni, gondolkozni rajta és végül nem veszik meg tehát felesleges időpazarlás volt az egész.

nem minden autókereskedő szélhámos, csak ők is úgy gondolkoznak mint ahogy előttem írták: lesz még vevő arra a kocsira aki nem akarja elvinni szervizbe. szerintem amugy a legjobb megoldás ha visz magával a kérdező egy autószerelőt és megnézik ott.

2012. máj. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A kereskedők, azt szokták csinálni hogy behozzák külföldről a leharcolt gépeket visszapörgetik vagy 120.000-re a 300.000km-t futott kocsikat,(persze nem az árulja, aki behozta) átpolírozzák, szilikonozzák, amit muszáj cserélnek, és szinte új.
2012. máj. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!