Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Te milyen autót vennél magadna...

Te milyen autót vennél magadnak 700 ezer forint könyékéig?

Figyelt kérdés
női autó kéne, sőt amibe baba is utazna,jó állapotú és kényelmes használtautó

2012. máj. 7. 10:38
1 2
 11/15 anonim válasza:
Ismerek kereskedőket. 2x-3x annyiért adják el az autót, mint amennyit ér. Annyit csinálnak, hogy kipolírozzák, kitakarítják, hogy jól nézzen ki, de a többire alig költenek. Pl. egy ismerős most vett autókereskedőtől 3x árért mint ér a kocsi. Fékbetétcsere, elég gáz a motornak a hangja, alig tudott hazaérni vele. Mint kiderült nem gyengén vissza lett tekerve a km számláló. Sok sikert kívánok annak ki autókereskedőtől vesz. Bíztos vannak tisztességesek is,de ritka mint a fehér holló. Ezért mondtam, hogy inkább háztól kell venni az autót, lehetőleg női sofórtől, mert azok jobban megkímélik, mint a fiatal suhanc fiúk.
2012. máj. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Kedves beszológatos 7-es válaszadó"

Már rögtön képzavar, kedves is vagyok meg beszólogatós is.



"Hitelünk nincs, nem úgy mint a drága autósoknak."

Nekünk se volt soha, tisztességes munkából mégis tellett autóra. Egy jó autószerelő meg tudom mennyit keres. Meg tudom mennyit keres egy rossz autószerelő is.


"Lehet, hogy wartburgunk van, de ha tudnád falun mennyire keresett."

Tudom, keresztanyámnak is az volt szőlőbejárós autó.


"Nagy a csomagtere, jó munkásautónak (nem bánod ha összekoszolod),"

Én egy szóval nem írtam, hogy rossz autó lenne, sőt, én ennek ellenkezőjét állítottam, nézd csak meg!


"olcsó hozzá az alkatrész,"

Minden öreg KGST-vashoz olcsó, tele van velük minden bontó.


"szarul néz ki, de biztonságosabb ha hiszed ha nem mint az újak."

Ebben nem hinni kell, tudni érdemes. Egy Wartburg sem mai, sem akkori (80'-as évek) mércével nem mondható biztonságosnak.


"Nem tudsz vele gyorsan menni, így balesetet se tudsz okozni"

Micsoda előny :D Minden érmének két oldala van, éljen a pozitív hozzállás!


"Nem töröd össze magad úgy benne mint egy új autóban aminek légzsákja is van."

Mondtam: a férjed szakmaiságát nem kéne lejáratni a saját butaságaiddal.


"A wartburgban van anyag, míg a többi autó csak egy lemez!

Hát persze.


"Ja igen, és tök olcson tudod megvenni."

Az 50.000 forintos Wartbutg hirdetések tömege azthiszem tényleg hűen tükrözi az ár/érték arányt.


"Neked bíztos ciki lenne. Édesapámnak az előző 2 ütemű volt, utána a gyárból 4 üteműt hozott ki és kiszolgálja egész életére. Szerintem nem ciki csak a nadzolosoknak."

Írtam már, hogy nem a Wartburggal van a bajom, de te sajnos szöveértelmezési problémákban szenvedsz.


"Ismerek kereskedőket. 2x-3x annyiért adják el az autót, mint amennyit ér."

Én is ismerek ilyet. Meg olyat is aki nem ilyen. Sőt, az antikváriumban is drágább a régi könyv, mint egy bolhapiacon, a galériában is csak drága festmények vannak, míg az interneten olcsón meg lehet venni a másolatokat. Én is szívesebben veszek magánszemélytől, de


"Pl. egy ismerős most vett autókereskedőtől..."

Nem sztorik meg mesék kellenek, olyat mindenki tud.


"Ezért mondtam, hogy inkább háztól kell venni az autót, lehetőleg női sofórtől, mert azok jobban megkímélik, mint a fiatal suhanc fiúk."

Közhelyek és általánosítésok! Viszont aki autót vesz az nem általánosságban veszi, hanem egy konkrét példányt vásárol, így nem dönthet az ilyen 'marhaságok" által.

2012. máj. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nahát össze ne vesszetek itt nekem!!! :-) természetesen mindenkinek igaza van a maga módján,

14:41-es utolsó veled egyet értek amúgy a levezetésed miatt! :-)

köszönöm a hasznos válaszokat, amik az elején érkeztek,de persze írhattok még!

ÉN egyébként kettes puntóban gondolkodom, de most nem kell lefikázni az olasz autókat,mert nekem beváltak eddig is! köszi

2012. máj. 14. 16:59
 14/15 anonim ***** válasza:
"Ismerek kereskedőket. 2x-3x annyiért adják el az autót, mint amennyit ér." Na ebből látszik, hogy baromságot beszélsz. Ha ilyen egyszerű, akkor miért nem mész el autóneppernek?
2012. máj. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
lada
2012. szept. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!