Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A "B" kategóriát 17 éves...

A "B" kategóriát 17 éves kortól lehet megcsinálni, az "A" korlátlant miért csak 21-től?

Figyelt kérdés

Miért csak 21 éves kortól lehet nagymotorból vizsgázni?

Ennyi erővel én az autót is felvinném minimum 19-re.



2012. máj. 8. 06:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tán azért, mert nagymotort vezetni veszélyesebb, mint autót, és akik ezt a korhatárt kitalálták, azok úgy vélték, hogy egy kicsit idősebb korban már a legtöbben megfontoltabbak és óvatosabbak lesznek.
2012. máj. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal nagyobb a halálozási arány a motorosoknál, ha minden kis csitri nagymocit vezetne szerinted mi történne itt?
2012. máj. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

csitri ne vezessen nagymotort, jó nekik az 50-es is...

Egyébként meg a legtöbb csaj 21évesen is elég kicsi kis törékeny úgyhogy...

2012. máj. 8. 07:18
 4/9 A kérdező kommentje:
és amúgy az autót miért nem viszik fel legalább 1-2 évvel? 17 az szerintem kevés...
2012. máj. 8. 07:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Rossz belegondolni, mi lenne, ha forrófejű 17 évesek rögtön nagy teljesítményű gépekkel kezdenének. Biztonságosabb, ha fokozatosan haladnak felfelé, vagy egy picit érettebb korban kezdik, ha már egyből korlátlant akarnak. Én 22 voltam mikor az A1-es jogsival kezdtem, és nem sajnálom, hogy nem nagy teljesítményű motorral tanultam évekig.

350-es Jawa után a következő ugyanabba a kategóriába tartozó (!) nagymotorom is okozott ám meglepetéseket a nagyobb nyomatéka miatt, pedig évek voltak már a hátam mögött. Ha belegondolok, hogy 17 évesen mondjuk egy 600-as Ninja-val száguldozhattam volna... Hát nem fogadnék rá, hogy még mindig élnék...

A motor-autó párhuzam nem túl jó. A motor veszélyesebb üzem, észnél kell lenni, nem csak gáz+fék+kupplung, ki kell tapasztalni mikor melyik féket használd erősebben, úthibák, kavicsfelhordások az úton és egyéb váratlan események sokkal súlyosabb problémát jelenthetnek a kevés tapasztalattal rendelkező motorosnak, mint egy autósnak.

2012. máj. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
73%
Meg 17 évesen nemhiszem hogy van pénzed egy ekkora motorra.
2012. máj. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
valakinek apuci fizeti!:)
2012. máj. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TOMAtm ***** válasza:
100%

agyban kell felnőni a nagymotorhoz nem testben.azért 21 év a korhatár mert egy 100 lovas(és vannak sokkal erősebbek is) sportgéppel nincs kecmec,nincs karosszéria,légzsák,elég egy kis figyelmetlenség és kampec.egy kocsiban ha 50el karambolozol max behorpad az orra(pl egy A6osnak kutya baja se lenne),de egy motorral 50es tempó simán halálos lehet,de minimum csonttörés és gondolom 100+os sportgépet nem azért kapnának(mert megvenni nem tudnák) hogy 40-50el menjenek vele(nem is lehet különben)hanem h 180ig kihúzassák a 400méteres egyenesben.megnézed a neten milyen motorbalesetes videókat találsz,2 féle van:1 amikor a kocsivezető nem veszi észre a motorost,vagy csak simán balesetelnek.a motoros -ha be van öltözve - talán megussza pár bukfencel,ez a ritkább.a másik fajta amikor kiakirályt játszik a sok hülye a motorral aztán pofáraesik.na ezek a legritkább esetben 50 éves csopperesek,inkább yamaha r6-osos hülyegyerekek védőruha és sisak nélkül.ha rajtam múlna én is felvinném 25-28 évre az 500ccm feletti motorokra a jogsit.

Am : 30 éves vagyok és van egy 650es gyorsaságim.tudom miről beszélek,17-18 évesen még nincsen az ember felnőve ezekhez a motorokhoz,agyban nincsen.

2012. máj. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Főzős Laci ***** válasza:
100%
Még az B jogosítványt is 21 évre emelném fel,mert ekkorra már kicsit lenyugszik az ember.
2012. máj. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!