Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baj a babettámmal?

Mi lehet a baj a babettámmal?

Figyelt kérdés

Egy 210-es babettáról lenne szó. Kevés tekeréssel, szépen indul (ahhoz képest, hogy 10 évet állt). Viszont a világítással gondok vannak. Két lehetőség van:

Ha normális, alacsony alapjáratot állítok (tehát a hátsó kerék fékkel megállítása után szépen üresbe kapcsol, a motor alapjáraton pöfög), akkor ha bekapcsolom a világítást, rögtön leáll. Ugyanez a helyzet, ha nem állítom meg a kereket. Nem tudom az baj-e, ha alapjáraton picit forog a hátsó kerék. Ha húzom a gázt, akkor nincs gond a világítással, elöl és hátul is működik, de amint engedem visszaesni alapjáratra, leáll.

Ha magasabb alapjáratot állítok, hogy bekapcsolt világítás mellett se álljon le a motor, akkor viszont az a baj, hogy már túl magas a fordulatszám és a váltó kapcsolja az egyest, tehát ha fékkel megállítom a hátsó kereket, szintén lefullad.

Nem tudok dűlőre jutni vele, mert egyik megoldás sem alkalmas közlekedésre:) Már azon is gondolkodtam, hogy hagyom a francba, és elemes világítást rakok rá, bár az nem tudom, mennyire szabályos.

Van ötlete valakinek?

Ja, és azt még észrevettem, hogy néha (nem tudom mihez kötni) a gyertyakupak és a henger között is keletkeznek szikrák. Ennek lehet köze a rossz világításhoz?

A válaszokat előre is köszönöm!



2012. máj. 8. 15:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Így látatlanban annyit tudok mondani, hogy alapjáratot üzemmeleg motornál állítunk, felkapcsolt világítással, hogy világítással is minimálisan forogjon a hátulsó kerék fék nélkül, de fékkel se álljon le. Gyertyakupak alatt a gyertyapipát, a hengernek meg a hengerfejet érted? Ha igen, és aközött keletkezik szikra akkor ott valami nagyon nem okés. Cserélj gyertyapipát, és ha fentmarad a jelenség, akkor ott valami komolyabb gondok lesznek. Ha segítségre van szükséged, ír privit, mert nekem is vagy 1-2 Babszim és segítek szívesen ha gond van!
2012. máj. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja meg ilyen alapdolgok hogy a karbit takarítsd ki, az üzemanyagrendszerrel és a gyújtással egyetemben. Meg a babettákon (legyen 207 ,210, stb.. típus, nincs üres csak egyes és a 210-eseken 2tes.)
2012. máj. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!