Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen jogi lépéseket tehet a...

Főzős Laci kérdése:

Milyen jogi lépéseket tehet a póruljárt vevő, ha az 1 hónapja megvásárolt autójának egy fő darabja (Bosch diesel adagoló) tönkrement, és 250. 000 ft a javítási költség?

Figyelt kérdés
2012. máj. 10. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Meg kell nézned a szerződést, elméletben, ha az autóra garancia, vagy szavatosság nem volt kikötve külön az adás-vételi szerződésben semmilyen jogi lépésre nincsen lehetőséged, de legalább is nem a számodra eredményes zárással.


Egyébként milyen autó amibe 250k egy adagoló?Új autóról vagy használtról van szó? Gondolom használt...


NICO

2012. máj. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Opel B Omega Caravan,2001-es,2.2 DTI,és a 250.000 ft az egy Bosch szervízes teljes felújítás.Új ára az UNIX-nál:927.000 ft!!!!
2012. máj. 10. 19:01
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha magánszemély, akkor garancia-szerű kötelezettsége nincs legjobb tudomásom szerint.

Az egy más téma, ha ismert volt előtte a hiba, de téged erről nem tájékoztatott - ezért kell a komoly hibákat ráírni a megjegyzés rovatban a szerződésre.

De a másik kérdés, hogyha nem autószerelő, akkor honnan kellene tudnia, hogy hibás..


Érdekes problémakör.

2012. máj. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Egy 2001-es Opel Omegát szerintem komplettban kapsz jobbkormányost ennyiért. Nehogy ennyit adj egy adagolóért!
2012. máj. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 TOMAtm ***** válasza:

hát beperelheted aztán 10 év múltán majd lesz valami.munkatársam bmw 320ast vett márkakereskedésből,műszaki adatlappal,állapotfelméréssel,hazáig nem jutott el vele.eddig 450ezrében van és fél éve egyik szerelőtől megy a másikhoz.a kereskedésben azt mondták: Megnézted,meg.kipróbáltad,ki.megvetted,meg.innentől a te gondod,leszarjuk.

Isten hozott Magyarországon.

2012. máj. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Semmit nem tehetsz , de ajánlani tudok egy papír nélkülit , vagy nézni a bontóbol.. pl. bontóbol max 20-25ért oda adják!
2012. máj. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
bontóból, használtan ,lesz még egy rossz adagolód!11 éves kocsinál mire számítottál?
2012. máj. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az opel 2.0 es 2.2 dti motorjainal ez tipushiba, tele van vele a nepitelet.hu . Jo,hogy tajekozodtal,mielott autot vettel :)


Nulla,vagy kevesebb eselyed van pert nyerni,szerintem ne faraszd magad vele , le kell nyelni ezt a bekat es legkozelebb elore szetnezni a kiszemelt verda gyerekbetegsegeivel.

2012. máj. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
13%
Vettél volna benzinest.Nem kerregnél, nem bűzölögnél, nem irtanád az emberiséget a rákkeltő dízel kipufogógázzal, és nem fizetnél most 250000 Ft-ot.
2012. máj. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

En is most vettem egy autot, es van par hibaja amit remekul eltuntettek.. Ismeros utana olvasott, elmeletileg fel evig koteles az elado kijavitani azt a hibat ami nem a vasarlast kovetoen keletkezett, es ezt be is kell bizonyitanod.

En nem koveteltem tole a javitas arat, megegyeztem vele, hogy vagy visszaveszi vagy elfelezzuk a 150ezer forintos szamlat. Elfogadta :)

2012. máj. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!