Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 karbi? (fúvókák)...

Simson s51 karbi? (fúvókák) 16N1-8

Figyelt kérdés
16N1(8) karbim van. szétszedtem és belenéztem alapjárati fúvóka 35,fő 80 nem az alapjárati csavar hanem a másik az totál be van csavarva.gondolkoztam rajta és elhatároztam hogy veszek egy 70es,72es és 75ös főfúvókát mert ha bevan melegedve akkor is füstöl kicsit és ha rárántom a gázt akkor fullad na mindegy.szerintetek melyiket tegyem bele elsőnek és a csavaron meg a súbertűn is kell akkor gondolom állítani szerintetek min mennyit állítsak?

2012. máj. 10. 20:18
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és széria 50 es gép
2012. máj. 10. 20:23
 2/7 anonim ***** válasza:
a nagyobbtól menj lefele, és ahol már nem fullad, ott jó. És csak üzemmeleg motort próbálgasd!
2012. máj. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semelyiket! Amit leírtál tipikus karbi probléma minden régi motornál! Valahol falsot szív tehát nem jók a karbi tömítései , cseréld ki egy tömítéskészletből mindet a karbitól a szívócsonk aljáig! Ha ez megvan akkor lehet állogatni a karburátor csavarját! Nyilván a levegőt totál ki kell tekerni az alapjáratot meg annyira be ahol még stabil az alapjárat és akkor próba! Ha ez sem segít akkor lehet finomhangolni a csavarokon. Így sokkal olcsóbban kijössz mint ha állandóan szétszerelgetnéd fuvoka miatt...Ha nem sikerül írj és mondom a többit!
2012. máj. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
jah és benzinbe áztasd ki a karbit összeszerelés előtt! A füstölés a helytelen keverési aránytól van!Olajban ajánlom a sprint 2t-t én is azt használok , a keverési arányról fórumokban érdeklődj!
2012. máj. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

én ilyet veszek [link]

és 33-40es körül szoktam keverni

2012. máj. 12. 08:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Jo ez az olaj, bár én megelégszem a sprint 2t vel is ,sokkal olcsóbb és sokan használják .
2012. máj. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs a karburátoroddal, fúvókaméret a baj.

Nekem a gyári hengerrel gyári karburátorral 72-es főfúvóka volt a legjobb. a 70-essel nem ment úgy, és a 72-essel is tudott sokallni, tehát nem raktam bele nagyobbat. Beállítod a gáztűt középre, a levegőcsavart be koppig. Bemelegíted a motort, és addig tekered kifele a levegőcsavart fél vagy negyedfordulatonként amíg jól nem fogja venni a fordulatot alapjáratról.

2013. jan. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!