Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány nap egy autóátíratás?

Hány nap egy autóátíratás?

Figyelt kérdés
Vételtől számítva, kb mikor tudom használni aforgalomba?

2012. máj. 10. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
1
2012. máj. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Rögtön tudod használni a forgalomban. 15 napod van hogy átirasd. Maga az átírás meg ugy zajlik hogy elöször kötsz kötelezőt. csináltatsz egy eredetiségvizsgát, elbattyogsz az okmányirodába sorszámot húzol és onnan minden megy magától.
2012. máj. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jaja, de ez mind megvan egy nap alatt.

Még úgyis egy nap ha külföldi okmányos az autó , persze ha megvan mindenre a pénzed és reggel korán kelsz. :)

2012. máj. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Messze van a kocsi,és ha pl nem tetszik a kocsi akkor mivan a biztosítással? Vétel után nem lehet kötni? Csak a rendőrök el ne kapjanak nem?
2012. máj. 10. 20:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha lejárt magyar papíros akkor az okmányirodában tudsz kérni útvonalengedélyt rá. Ha külföldi lejárt papíros akkor P rendszám, vagy Tréler vagy ... a többit tudod szerintem:D
2012. máj. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Érvényes magyar okmány! 2014 es műszaki. A biztosítást nem akarom előre megkötni.Mert ha nem tetszik mégse élőbe akkor baj van. Azt valahogy meglehet oldani?
2012. máj. 10. 21:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát felén 2 fényév de amúgy egy nap ha jól szervezed.

Megveszed és használod forgalomba ha rendszámos és műszaki is van rajta. 15 nap az átírási határidő. De ha rendes a partnered akitől vetted akkor ezen tudtok húzni kicsit ,mert az adásvételi szerződéstől számított 15 nap.

A frissen szerzett autód elviszed egy eredetségvizsgálatra (azért eredetség nem eredetiség) ,mert nem az érdekel senkit hogy eredeti-e vagy bóvli :) ,hanem kié volt stimmel e benne alváz és motor szám meg lopva van-e vagy nem.

Utána a helyi önkormányzatra bemész a forgalmival és átírják. De ha ügyesebb vagy először a csekket kéred el az önkormányzatról mert a postán kell befizetni és ha nincs a közelbe gyalogolhatsz mert a forgalmit nekem pl nem adták vissza hogy a város másik végébe elmenjek befizetni és mire visszaértem meg nem volt ügyfélfogadás.

Frissen szerzett nagybecsű autóm meg forgalmi nélkül maradt másnapig. Az autót ott nem hagyhattam azt mondták tüntessem el valahova.. :)forgalmi nélkül,, "aranyos...

Szóval vigyázz így ne járj. Amúgy nem kis költség. A forgalmi és a törzskönyv 6vagy 7ezer /db ami fix ár.

A többi köpcentire megy.

2012. máj. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Biztosítást negyedévre is lehet kötni az a legrövidebb idő.

Az e legegyszerűbb szerintem ha kifizeted és 15 napig nem íratod át. Élőbe kipróbálhatod. A tulajjal megbeszéled hogy írjatok már egy kölcsönadási szerződést is az adásvételi mellé. Akkor a kötelezőt se kell addig fizetned mert él a tulaj biztosítása. Ha gondja van bármelyikőtöknek meg mindketten be vagytok biztosítva.

Ez a legegyszerűbb.

2012. máj. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ok!
2012. máj. 11. 08:46
 10/10 anonim ***** válasza:
én is most vettem kocsit februárban... nyugodtam használhatód addig is (15 napon belül) addig az adásvételi szerződés legyen nálad, a rendőr nem köthet bele.. hazaérsz a kocsival felmész netre vagy másnap kötsz rá biztosítást +átviszed vizsgálatra , bemész okmányirodába ha szerncséd van fogadnak ha nincs mind mifelénk csak az előre bejelenkezetteket csinálják meg, ha nem csinálják meg akkor adnak 2 csekket ha azt feladod akkor továbbra sincs para azzal igazolod h át akartad irtani csak nem fogadtak... aztán időpontra visszamész megcsinálják és onnantól nincs más dolgod, önkormányzathoz nem kell menni szólni, az okmányiroda lejenti automatikusan :D
2012. máj. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!