Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet az oka, hogy a...

Mi lehet az oka, hogy a Simson S51-esemnél melegen az alapjárat visszaesik, szinte leáll?

Figyelt kérdés
Hideg indításkor az alapjárat tökéletes, de amint megyek a motorral pár kört és megállok, az alapjárat visszaesik, szinte leáll a motor. A gáz pedig fokozatosan lehet csak húzni, hirtelen gázfröccsökkor a motor nem pörög csak fulladozik. Olvastam, h a túl dús keverék okozhatja. 5l-hez kapott 1,5 dl olajat. Lehet elég lenne neki 1 dl is ehhez a mennyiséghez?
2012. máj. 13. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
A túl dús keverék alatt nem a benzin-olaj arányát értik(Amúgy bőven elég 5 liter 1 dl olaj), hanem a motorba jutó levegő-benzin arányát. ha fullad, akkor túl sok benzint kap, ezt pedig a súberlemez feljebb tevésével lehet orvosolni. Próbáld meg egyel feljebbi állásban, ha még mindig, akkor még egyel. Ha nem jó így se, akkor írj.
2012. máj. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hidegen mindig jobban pörög a motor, mikor bemelekszik akkor áll be normálisra az alapjárat, tehát mikor meleg a motor akkor állítsd be az alapjáratot, és minnél nagyobb az alapjárat annál könyebben veszi fel a fordulatot, de az is lehet hogy egy kicsit kiljebb kéne tekerni a levegő csavart, akkor könyebben veszi a fordulaltot de ha nagyon kitekered akkor meg azé nem lesz jó, tehát betekered teljesen a levegő csavart és elkezded kifele tekerni 1,5 csavarást kell kicsavarni
2012. máj. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Simsonnál 2,5 fordulat az alapjárati levegőcsavar fordulat. Mz-nél 1,5.
2012. máj. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az alapjáratot állítottam már be mikor bemelegedett a motor. Utána hideg indításkor kb. olyan volt, mintha fenn akadt volna a gáz... A súber állítását holnap próbálom ki.
2012. máj. 14. 22:00
 5/10 A kérdező kommentje:
A súber állítgattam egészen a legfelső állásig. A motor egy jobb kör után ugyanúgy szinte leáll miután megállok.
2012. máj. 15. 23:23
 6/10 anonim válasza:
Én meleg motornál beállitottam a fordulatot aztán amikor kihült a motor beinditottam és akkora lett a fordulat hogy gázt se kellett húzni.
2012. máj. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
szerintem az a jó ha hidegen egy kicsit nagyobb a fordulat.
2012. máj. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
akkor ne tedd ki sebességből!!
2012. jún. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Varga Dévald válasza:
Nekem is ez a problémám pedig már állítgattam a karbit és mikor gurulsz vagy üresben visszaengeded és odahúzolneki akkor meg nem azonnal reagál mi lehet a baj?
2012. júl. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ha lassabban pörög fel akkor lehet az a hiba hogy rosszkor gyújt tehát nézd meg a megszakítóhézagot nekem is az volt a hiba aztán beállítottuk mostmár szinte hamarabb felpörög mint hogy gázt adok :P
2012. aug. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!