Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményed a motorosokról?

Mi a véleményed a motorosokról?

Figyelt kérdés
2012. máj. 16. 14:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
sajnos mi motorosok miatt karamboloztunk. olyan hangosak és kiszámíthatatlanul húztak el, hogy több autós figyelmét is elvonták és kész is volt a baj. jó lenne, ha gondolnának erre - de sokszor magukra se gondolnak, nagyon sokan halnak meg vagy bénulnak le sajnos.
2012. máj. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Magyar égen Magyar Isten, Motorosnak párja nincsen!


Nem a motoros miatt karamboloztál, hanem a figyelmetlenség miatt. Ha a motoros helyébe mondjuk egy rendőrautót rakunk, ami azért hangosabb, akkor is megzavarodsz? Akkor nem vagy alkalmas a vezetésre pályaalkalmassági szempontból. Bocs, nem bántani akarlak, de ne akard a hibát másra kenni. Azért, mert egy jármű hangos nem okoz balesetet.

2012. máj. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

egyet értek a 2.válaszolóval, sok autós figyelmetlen és ezért mindig minket(motorosokat) hibáztatják.

Nem tudom hogy aszt mért mondják hogy a motoros figyelmetlen a motoron sokkal többet lehet látni, pont a mai nap mentem a külsőben a belső sávban egy autós úgy ahogy van (láttam a fejét hogy belenéz a tükörbe de nem látott, nem tudom mért) kijött elém. még jó hogy lejjebb tudtam menni az út széle fele.

2012. máj. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

több motoros húzott el, konvojban és nagyon hangosak voltak. minden autóst megkavartak, az hogy pont melyek ütköztek, véletlenszerű volt (az, hogy épp kinél váltott a lámpa, az szerencse kérdése - a karambolt sem a mi autónk okozta egyébként, de ettől még mi ugyanolyan érintettek voltunk)


(a megkülönböztető jelzést használó autó azért nem olyan jó példa, mert azt - jó esetben - már messzebbről lehet hallani, és így van idő lassítani, félreállni stb. emellett abból általában max 2-3 megy el egyszerre, és kész. legalábbis, ezzel magyarázom azt, hogy a sokkal gyakrabban előforduló mentőautó miatt még sosem ütköztem.



nem haragszom a motorosokra egyébként, csak azért írtam le mindezt, hogy gondolkodjatok el rajta, mert ne biztos, hogy mindig ilyen szerencsés kimenetelű egy karambol, hogy az áldozat tud békésen írkálni a GYK-ra:) És sok friss jogsis van az utakon, akinek nem fair azt mondani, hogy ha nem bírja, ne vezessen, mert a vezetni tudás nagyrészt tapasztalat kérdése.

2012. máj. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

2. én elhiszem neked :)


de a biciklisták és motorosok tudnak holt térbe kerülni, ahonnan ugye nem lehet őket látni és ez sajnos nagyon rossz kimenetelű balesetet is okozhat. ez szimpla fizika és nem autós arrogancia. erre mindig nagyon kell figyelni. amúgy én a városban sokat járok bicajjal és volt már, hogy pont az autóvezető holtterébe kerültem, bár legalább tudtam ezt, azt hiszem ezért is úsztam meg.


mert ha nem lát, nem tud rám vigyázni.

egyébként meg sok vezető amúgy sem vigyáz :(

2012. máj. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A motorosokról úgy általában nehéz véleményt mondani, főleg hogy én is az vagyok. Vannak akik nagyon ritkán ülnek motoron, vagy csak volt pénzük és vettek valami erőset, ők jellemzően tudnak veszélyesek lenni, mert gyakorlatlanok.

Motorosként az ember sokkal jobban figyel a többi közlekedőre mint egy autóból, mert nincs benne az a fals biztonságérzet amit a karosszéria nyújt.

És ellenben az autósokkal, a legtöbb motoros megáll ha bajban lévő motorost lát. Ez az autósokról nem mondható el: ne legyen ilyen esetetek, de sz.ar dolog átélni amikor az autód az árokban van, te mellette, alig látsz + fáj mindened és elmennek melletted az autók anélkül, hogy megkérdeznék hogy mi is van..


Egyébként "több motoros húzott el, konvojban és nagyon hangosak voltak. minden autóst megkavartak" - hogy lehet valakit megkavarni azzal, hogy elmész mellette? Biztos én vezettem eddig keveset, de előztek már meg páran (sőt, előzött már meg kamion is) és mégsem jöttem zavarba, legfeljebb kicsit lassítottam hogy beférjen. Valószínűleg valaki satuzott a sorban, mert egyszerűen nem tudott vezetni - vészfékezni csak vészhelyzetben kell, minden más eseten célszerűbb a többi közlekedő - pl. a motorosok - számára kiszámíthatóan viselkedni.

2012. máj. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

a legtöbb dologban egyetértek eled - még abban is, hogy az autósok sajnos nem állnak meg mindig, sőt, róluk is lehetne sok mindent elmondani autós kérdésnél.


az hogy miért ijesztő és figyelemmegosztó, ha elhúz mellett irgalmatlanul dübörögve x motoros... majd még egy és még egy és még egy... és még egy motoros... hát, nem tudom, de mindenkinek ez volt az első szava (több másik autó is megállt - ebben az esetben pont :)

nem tudom, hogy Ti milyen motorokkal jártok, de vannak igazán nagy hangú - egyébként szép - darabok, azok a fajták, amikkel rajban mennek. nos, ezek tényleg irgalmatlanul hangosan dübörögnek, és ha nem tudod, hogy jön-e még belőlük (és merről), akkor lehet hogy egyszerre sok vezető egy kicsit kevésbé figyel egymásra meg a lámpára.

2012. máj. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
Az igazi probléma sokszor az autósok felfogásával van. "Ha én nem tudok menni/haladni, nehogy már a gyökér motoros menjen"-gondolják. Én kamionsofőr vagyok(nemzetközi), a biciklimet hordom magammal, és itthon szoktam motorozni is. Külföldön sokkal jobb az autósok hozzáállása a motorosokhoz.Nem ellenfélnek tekintik, lehúzódnak elengedik őket.
2012. máj. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
igen, de a bicajosokat ugyanúgy nem engedik el. sőt, ha már itt tartunk, az egy dolgot vásárlókat is ritkán engedik előre sokszor, szóval ez nem az autósok autós volta miatt van, hanem valahogy nem divat. persze tisztelet a kivételnek
2012. máj. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
a biciklisekről ne is beszéljünk ahogy azok közlekednek. borzasztó
2012. máj. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!