Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell a hőálló festéket...

Hogy kell a hőálló festéket felfújni?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy rá kell égetni 150-300 fokon ezt hogy kell csinálni, és mivel? Hogy fújjam rá mint a sima festék spray-t?

2012. máj. 16. 18:57
 1/7 A kérdező kommentje:
A féknyeregre meg a fékdobra lesz, és szerintetek egy kék színű autóra milyen szín lenne jó?
2012. máj. 16. 18:59
 2/7 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy megtisztított felületre, óvatosan hogy ne folyjon meg és szépen takarjon - mint bármilyen festéket. Aztán kell rásütni, erre számtalan megoldás van, legjobb lenne 200 fokosra előmelegített sütőbe bedobni, de ennek a barátnő/feleség/anyuka nem szokott örülni.. :)


Ha nem égeted rá, akkor nem lesz tartós, szóval ajánlott betartani amit a gyártó ír a falkonon.


Én megpróbáltam forrsztópisztoly lángjával ráégetni egy motorkerékpár hengerére, hát nem lett valami sikeres, mert nem tudott átmelegedni kellőképpen. :(

2012. máj. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tedd a sütőbe akkor, amikor anyu/barátnő/feleség alszik, vagy éppen nincs otthon.
2012. máj. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
(én már szereztem kiszuperált villanytűzhelyt a műhelybe.. :D )
2012. máj. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

akkor szét kell hogy bontsam a féket? az jó meló lesz

és a gázos sütő jó hozzá?

2012. máj. 16. 21:19
 6/7 anonim ***** válasza:

A lényeg hogy a megadott hőmérsékleten legyen megadott ideig. Kb. 180-300 fok és 10 perc szokott lenni a flakonos festékeknél.

Szóval kemence is lehet, csak a hőfokot tudja. :)

2012. máj. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs ráégetve a hőálló festék még a a legkisebb olaj és benzin is oldja :S

Legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom.


Ráégetést meg ahogy előttem írták, sütő :D

Az mind1 hogy gáz vagy villanysütő. A lényeg legyen egy kamra amiben adott hőmérsékletre fel tudod melegíteni a fémet amin a festék van.

Ha a ráégetési hőmérsékletnél magasabb a hőmérséklet az nem baj. Csak a festék hőállóságánál ne legyen magasabb :)

(nekem sikerült egyszer kb 1000°C-on ráégetni az 1300-tűrésű festéket és jó lett :) )

2012. máj. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!