Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jelenlegi KRESZ szabályok...

Jelenlegi KRESZ szabályok szerint mikortól lehet külföldön vezetni?

Figyelt kérdés

Én még tavaly azt tanultam, hogy friss jogsival - jogsi megszerzése után még 2 évig annak bizonyul - nem lehet külföldön vezetni, viszont már a többiek azt tanulják, hogy a kinti szabályokhoz kell viszonyulni.

Romániába szeretnék utazni, és hogy lehet-e kint vezetnem?

A jogsim még nincs 1 éves, egy hónap múlva lesz meg egy éve, viszont már egy hónapja betöltöttem a 18-at.


Ne hülyézzetek le amiatt, hogy azt írtam, friss jogsival nem lehet kimenni. Ugyanis KRESZ kérdésem volt, és jó válasz volt az, hogy 2 évig nem lehet külföldön vezetni.


Előre is köszönöm a válaszokat :)



2012. máj. 21. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
legyél 18 éves és kész a két évig utánfutót nem lehet vontatni
2012. máj. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
18 év felett vezethetsz külföldön, de nem árt tájékozódni az adott ország szabályairól, előfordulhatnak korlátozások, pl Horvátországban 21 v 24 éves korig(nem emlékszem pontosan :S ) más a megengedett sebesség
2012. máj. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. máj. 21. 19:20
 4/5 anonim ***** válasza:
18-tól mehetsz.
2012. máj. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A jogsin van egy olyan pont: Korlátozások időpontja - ez azt takarja, meddig nem lehet vontatni utánfutót, illetve meddig nem lehet külföldön vezetni.

Hogy ez most átbaszás-e, vagy sem, nem tudom, de megkérdeztem egy oktatót, és ő mondta.

2012. júl. 22. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!