Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson felújítás mennyibe...

Simson felújítás mennyibe kerül alsó hang? Tanácsok, segítség.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott lenne egy simson,talán 50-es,úgy tudom hogy vagy 3 éve kint áll az udvaron,esőben szélben,hóban,tehát látszik is rajta,bár ahoz képest nem olyan rozsdás,talán mivel fal mellett állt azért az időjárási viszonyok nem annyira érintették.


A kérdésem az lenne,hogy mennyibe kerülne nekem ezt a simsont felújítani annyira,hogy működőképes gyári állapothoz hasonló állapotra hozzam?


Valamint nagyon hálás lennék,ha valaki leírná saccper mi mennyibe kerülne,ami biztos hogy cserélendő lesz a motorban.


Válaszokat előre is nagyon köszönöm!


2012. máj. 21. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Megtörténhet, hogy teszel bele benzint és megy, de az is, hogy a vázon kívül minden kuka!


Szétkapod, kiválogatod a csereérett darabokat, kalkulálsz, megszorzod kettővel és kb. megvan mennyibe fog kerülni!

[link]


No és nem alsó hang, hanem alfarhang, vagyis fing!

:)

2012. máj. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
15-20 ha nincs motorikusan baja.
2012. máj. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kétlem,hogy annyira értenék hozzá,hogy meg tudjam csinálni,bár külső dolgokat biztos,de ha motorikusan kell cserélni az nem menne... nem tudom,szerelő mennyit kérne el az egészért?

2012. máj. 22. 08:18
 4/4 anonim ***** válasza:

15-20? Esetleg a motorját..


Ha vissza akarod hozni gyári állapotra, úgy, hogy rendesen működjön is az nem lesz olcsó. Tegyük fel, hogy minden rossz a motoron: a blokkot szét kell szedni, venni bele csapágyakat, szimmeringeket, megfúratni a hengert - és ha ezt valaki mással csináltatod már 20 ezer forintnál jársz.

A kormány meg a gyári kipufogó krómozását már biztos megkezdte az időjárás, azokat vagy cseréled vagy újrakrómoztatod. A ráfokat szintén - amiből az új alsó hangon is 10 ezer környéke (de láttam boltot ahol 30-ért akarták eladni).

Ezen kívül vannak a festett alkatrészek, amikkel ha szerencséd van nem kell bajlódni sokat, csak átpolírozni. De ha össze-vissza vannak horpadva az elemek és lepattogzott a festék, akkor ki kell kalapálni, kittelni és festeni. És Trináttal vagy flakonból fújva minden lesz csak szép nem.


Én ezért nem adom el a Simsonomat. Rendbetettem és most áll mert nagyobb motorom is lett közben. Viszont nem érné meg eladni, mert így sem tudnék 70-75 ezernél többet elkérni érte.


Szóval ha romos, akkor drága lesz rendbe tenni. Ha kevesebb pénzt akarsz költeni, akkor keress olyat ami nincs szétbarkácsolva és jó állapotú. Azokért nem kérnek annyival többet mint amennyibe az alkatrészek meg a munka kerülne.

De szerintem nem érdemes ezért a kategóriáért sokat fizetni, mert hamar ki lehet nőni.

2012. máj. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!