Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SIMSON S51-nél mitől van,...

Pisssta90 kérdése:

SIMSON S51-nél mitől van, hogy ha behúzom a kuplungot a lamellák összeragadva maradnak?

Figyelt kérdés

Lenne egy nagyon nagy kérdésem.Az mitől van,hogy ha behúzom a kuplungot a lamellák összeragadva maradnak a rugós rész pedig kintebb jön és ilyenkor csak csavarhúzóval tudom szétszedni a lamellákat. Ha mikor behúzva van a kuplung és szétszedem a lamellákat, utána ha kiengedem megint behúzom ugyanúgy összeragadnak.

Nemrég cseréltem benne lamellákat, kb. két hónapja, és akkor is pont ez miatt lettek kicserélve.......kicseréltem, egy darabig jó volt, pont tökéletes, és most megint újra kezdte.

Mitől jelentkezhet ez a probléma?



#Simson #S51 #kuplunglamella #összeragadnak
2012. máj. 22. 17:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Sűrű olajat raksz bele (?) Lehet ez az ok ami miatt összetapad.
2012. máj. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

15w-40 agip olajat használok.

Milyet ajánlasz ha ez nem jó?

2012. máj. 22. 18:35
 3/18 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdésem van: ha üzemszerűen megy a motor, akkor sem emel ki a kuplung? Recseg a váltó, nem áll egy helyben behúzott kuplunggal hanem "úszik" a motor?


Csak mert álló helyzetben ha kiemeled, akkor az olaj miatt természetes, hogy összetapadnak a lamellák! Az is lehet, hogy felesleges pénzkidobás volt kicserélni!


A gyári előírás a SAE30-nak megfelelő olaj a Simson váltóba.

2012. máj. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A motor úgy ahogy mondod úszik, meg mikor berakom 1esbe ugrik egyet, mikor meg akarok állni, alig lehet üresbe rakni, mert fog a kuplung egy kicsit.....

Amennyire csak lehetett ráállítottam a csavarral meg a bovdennel is......és még így is fog......

2012. máj. 22. 18:48
 5/18 anonim ***** válasza:
Mekkora a hézagolás a kuplungkosárnál?
2012. máj. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Olyan 3-4mm holtjátéka van a kosárnak......
2012. máj. 23. 09:35
 7/18 anonim ***** válasza:
A kuplungkosárnak tengely irányban 0.3-0.4 mm holtjáték megengedett, a hézagoló alátétet nem hagytad ki?
2012. máj. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem hagytam ki, viszont a kosár mindkét végén van hézagoló, hogy a főtengelyen lévő fogaskerékkel síkoljon.

olyan nem lehet, hogy az olajtól és a hőtől egy idő után megdagadjon a lamella? Mert arrra gondoltam, hogy ahol hozzáér a kosárhoz megreszelem.......mert mintha a kosárba szorulna......

2012. máj. 24. 14:56
 9/18 anonim ***** válasza:
Ezt eddig nem említetted :-) Van olyan lamella sajnos ami gyártási hiba miatt az olajra bedagad. Szerintem cseréld ki fémbetétesre, vagy jó minőségű normálra, meglátod nem lesz vele gond.
2012. máj. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nah, ma kicseréltem új lamellákra......elvileg jó minőségűre.....

Ami benne volt, megdagadt....alig bírtam kiszedni a kosárból :D

Most jobb, de még mindig fogja egy kicsit......

Annak a karnak, amibe beakasztom a kuplungbovdent hogy optimálisabb állnia? Most kiengedett kuplungnál derékszögben áll a blokkra....

2012. máj. 24. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!