Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51B nincs szikra miért?

Simson s51B nincs szikra miért?

Figyelt kérdés
Ma szétszedtem a simsonom gyújtását mert ha a kulcsa második állásba van tehát világításon, akkor kihagy a gyújtás elég rendesen és ezt akartam megnézni, hogy nem e a gyújtótekercsről megy a világítás is, szét is szedtem egy kis csavar alatt volt 3 barna fehér vezeték az alaplapon a tekercs mellett rögzítve de azt uygan úgy vissza is szereltem mégsincs szikra máshoz pedig nem nyúltam mi lehet a baj? mit tegyek?

2012. máj. 22. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a probléma a gyújtáskapcsolóval lehet. Valószínű hogy az adott állásban megszakítja néha a gyújtást.
2012. máj. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 simsonos3 ***** válasza:

Forrasztást, nem cseszegetted?

Mert könnyen lehet.

Nem tudom de nekem csak 1 barna van rácsavarozva a tekercsre semmi féle fehér ( tirisztoros gyújtásom van )

2012. máj. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nekem megszakítós és nem fehér hanem alapvetően barna a vezeték csak van rajta egy fehér csík és ez mind a három vezetéken egyaránt
2012. máj. 23. 10:07
 4/13 A kérdező kommentje:
A forrasztáshoz meg nem nyúltam csak megnéztem és ennyi
2012. máj. 23. 10:08
 5/13 anonim ***** válasza:

Én már ezer éve kiiktattam a gyújtáskapcsolómat,mert énis jártam így..

Semmi értelme. Aki akarja,egy kiscsavarhúzóval elviszi,a világítás pedig éjjel nappal kötelező...

2012. máj. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
akkor lehet hogy a gyújtáskapcsoló okozza mert való igaz pont abban az állásban ahogyan a lámpa világít elég rozsdásak azok a nyelvek amikre a sarukat tesszük fel
2012. máj. 23. 10:24
 7/13 A kérdező kommentje:
akkor majd megcsiszolom őket, ha a szikra visszajönne
2012. máj. 23. 10:24
 8/13 A kérdező kommentje:
próbáltam úgyis, hogy a kondenzátorban felcseréltem a két bekötést de így sem lett jó utána természetesen visszacseréltem
2012. máj. 23. 10:25
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyébként a kondenzátorral is lehet baj azt nem kell megcsiszolni? ha megkell akkor melyik részét?
2012. máj. 23. 10:26
 10/13 anonim ***** válasza:

A kondit nemkell csiszolni:-)


Egyébként ha a kondi rémül meg,akkor igenerős szikra van..


Próbáld meg "direktbekötni"(egybecsúsztatni a sarukat),így megtudod hogy elélvezett-e a gyújtáskapcsolód..

2012. máj. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!