Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 3 1.9 GTD vs TDI?

Golf 3 1.9 GTD vs TDI?

Figyelt kérdés
Valaki eltudja mondani mi a különbség a két motor között? - VW Golf III 1.9 GTD(75Le) vs. TDI(90Le). Illetve melyik a jobb, megbízhatóbb?

2012. máj. 23. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
a 75 le az egy kamrás motor mechanikus adagolóval, a tdi meg elektromos adagolós. TDI csendesebben jár, jobban megy, viszont drágábbak, de szerintem megérné inkább azt venni.
2012. máj. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. máj. 23. 11:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, úgy ahogy első leírta. A közvetlen befecskendezéses TDI ugyanolyan körülmények között használva 0,5-1 literrel kevesebbet kér a TD-nél, viszont ha TDI-t veszel mindenképp cserélgesd a vezérműszettet már 60 ezrenként, sajnos többször tapasztaltam hogy hajlamos idejekorán szakadni.
2012. máj. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mire kellene még figyelnem, ha ilyen autót veszek (TDI? Akár vásárláskor!
2012. máj. 23. 23:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Az általános dízeles dolgokra. Könnyen induljon (üzemmelegen se nehezen), ne füstöljön kékesen, ha lepadlózod néhány másodpercre ne kormoljon nagyon, amikor kipróbálod érződjön erősnek, jól húzzon. Ha meleg a motor húzasd ki jól, hogy nincs-e valami "légzési" gondja a kocsinak például magasabb fordulaton nem bírja szuflával a turbó, esetleg torpanás nem történik-e.
2012. máj. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nekem egy gtd van kicsit fustol mikor oda lepek neki mi aproplemaja huzni huz 3mas ban jol de utana mintha nem erzem hugy huzna ugy mint harmasban
2014. jún. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!