Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada 2107-es kocsim az indítás...

Lada 2107-es kocsim az indításnál furcsa, fémes kattogó hangot adott ki többször is. Ma nem indult be. Az öndidítóra gyanakszom. A tekercs mehetett tönkre, vagy a forgórész tekercs, vagy a hajtófogaskerék?

Figyelt kérdés
Megtaláltam a neten a zsiguli.hu oldalt, amin átnéztem az önindító szerelésére vonatkozó dolgokat. Az önindítónak ezek az alapvető hibái jelentkezhetnek.
2012. máj. 23. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogyan kattogó? Amikor jár a motor,(meg ha minél több gázt adsz neki és annál gyorsabban csinálja) akkor kattog? Ha csak indításnál akkor az önindító behúzótekercse lesz az de érdemes akkor már a belét is cserélni (fogaskerék meg azt hiszem van benne egy csúszócsapágy) de ez nem biztos
2012. máj. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csak indításnál csinálta, amikor beindult a motor, már minden oké volt.

Amúgy mivel nő vagyok, lebeszéltek róla, hogy nekiugorjak egyedül a problémának:)

Tegnap már el is vitettem szerelővel a Kicsikémet, remélem mára már kész is lesz.

A műszaki elírás alapján én is a tekercsre gondoltam, kíváncsi leszek mit mond majd a szerelő.

2012. máj. 24. 08:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze :) majd akkor kiderül mikor visszaérkezik. Viszont ne engedd magad arra rábeszélni hogy: (mert szokták azt csinálni) hazahozzák az autót és akkor azt mondják hogy pl önindítóhiba volt de kicseréltek még ezt azt ugy hogy több a költség. Így a "vásárló"vagyis te többet fizetsz illetve muszáj. Képesek rá és sokan megcsinálják csak hogy többet keressenek tisztelet a kivételnek :) . Ha bátor vagy te is nekiláthatsz nem nagy dolog :) kézügyesség
2012. máj. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bendixet és szénkefét cserélt, a hang maradt. Most ott tartunk, hogy fogaskoszorút is cserél, és ma 5-kor készen lesz legkésőbb:) Megnéztem a neten az árakat, kb. 10ezer az egész, nekem a két napra a munkadíjjal, mindennel együtt 30ezret mondott a szerelő max. Kíváncsi leszek a végére, elkérem a teljes elszámolást tőle. Mondjuk az is igaz, hogy ők vontatták el a kocsit kb. 5 perces távolságra a háztól:) Ha valakit érdekel a sztori vége, szívesen beszámolok róla:)) És köszi a hsz-eket:)
2012. máj. 25. 09:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan leírhatod :) .Minden ladásnak jól jön némi plusz tapasztalat :) . Önindítóbendix 1800 körül van a pbehúzómágnes 4ezer körül. A szénkefét nem tudom hol cserélte de én eddig csak a generátorban találtam olyat ,önindítóhibám sose volt még. Amúgy egy totál új önindító cakk pakk 16000 - 19500ft bolttól függően. Viszont vannak ezek az újabb fajták amik kisebbek is és ügyesebbek a gyáriaknál azt 16500 körül osztogatják
2012. máj. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Illetve még ugye a zsiguli.hu oldalon is rengeteget tudnak segíteni én is mindíg ott kérdezek most meg már az egész autót ha kell szétkapom és összedobom motortól a 6-os csavarig :)
2012. máj. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nah, jelentem, készen lett az én kicsikém :) Viszont az önindító javítása mellett a fogaskoszorút is cserélni kellett. Mondta a szerelő, hogy még eredeti önindító van benne, 23 éves. Na meg a szokásos, a kormánykapcsoló vezetékeit, csatlakozóit is átnézték, mindig szétcsúszkálnak nekem, az utóbbi időben már burkolat nélkül vezettem, hogy ha valami nem stimmel, ne kelljen leszerelnem:)


A szénkefés kommenthez: az önindítóban pedig van. 1975-ös VAZ típusú gépkocsik javítási utasítása c. könyvben is megnéztem. Eredeti orosz nyelvről fordította a Hungexpo :) Lassan eszmei értéke van a könyvnek, ebből is megtudható minden a ladákról:)

2012. máj. 26. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!