Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s50b Mi a probléma? új...

Simson s50b Mi a probléma? új a gyújtás, hengerfej, gyertya, gyújtás be lett állítva. A motor tökéletesen indult. ám 20perc után a gyújtás kihagyott a motor lehörgött és leállt és nem is indult el.

Figyelt kérdés
5 perc elteltével a motor beindult majd 5 méter után ismét megállt!Most el sem indul már! Mi a probléma? a karbim rendben van. A ki tud legyen szíves segítsen :/
2012. máj. 23. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:

a lendkerék éket cserélted rajta?

én mikor babetta gyujtást raktam rá hasonlókat produkált amikor elnyalta a régi ékemet. Egyszer csak lehörgött és nem indult be többet. Ha a karbi tiszta én azt nézném meg

2012. máj. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 DJ Terra válasza:
Evvel tulajdonképpen azt mondod addig jó míg a motor teljesen átmelegszik ez nem ék lessz ennek a hibának két oka lehet vagy konenzátor vagy gyújtó tekercs én az előbbi cseréjét ajánlom mert a cseredarab pár fillér a tekercsnek pedig olyan baja lehet hogx megszakadt vagy menet zárlatos és ez csak üzemi hőfokon jelentkezik
2012. máj. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! vágok bele acél csavarból éket! először a kondit cserélem ki mert ez egy után gyártott kondi.. ezek elég hamar betérdelnek :/ a gyújtásom új nem hiszem, hogy tekercs probléma lenne,de ha kondi csere után is makacskodik megfogadom a tanácsod! Köszönöm szépen a válaszokat :)
2012. máj. 25. 11:54
 4/5 anonim ***** válasza:
azért gondoltam hogy ék mert nekem is ilyet produkált. menet közben lehörgött megállt, utána egyszer beindult kb 10 másodpercig és annyi. mikor beindult pont jó helyen volt a gyujtásidő de ék hijján gázadásra el is forgott a lendkerék. Ezért feltételeztem hogy ék. :)
2012. máj. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Füles76 ***** válasza:
A kondi probléma inkább hideg motornál jelentkezik jobban, meleg motornál a tekercs dobja a hibát. A haveromnál dettó ez volt a probléma az 50-esénél,mindent kicseréltünk,éket, kondít,tekercset ami szar volt,de semmi! Karbi takarítás,megszakító hézag állítást, gyújtás állítást is megcsináltuk, semmi! Felmelegedett, kihagyott a motor és nem pörgött fel.Végül kiderült.hogy az alaplap elmozdul,rossz volt már a felfogatása ill. maga az alaplap is kicsit el volt deformálva ne feküdt fel rendesen ,így nem lehetett rendesen rögzíteni.
2012. máj. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!