Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW 318Ci-n szeretnék motort...

BMW 318Ci-n szeretnék motort cserélni valamivel nagyobbra, mivel kevesellem kicsit a 118 LE-t, megoldható e pl 2.2-2.5 ös benzinmotorral, úgy hogy az alkatrészek zömét nem kell kicserélni? és miket kellene még cserélnem a motorátépítéssel együtt?

Figyelt kérdés
Az autót semmiképpen nem szeretném eladni, mivel ritka szép.

2012. máj. 25. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megoldható, de a papírozással gondok lesznek,tervek,műbizonylat,eredetvizsga a beépítendő motorra stb, stb többe kerül mint ha eladod és veszel egy 325-öst. Plusz bármikor mondhatja azt az NKH hogy valami nem jó, onnantól meg bukott mutatvány, kezdheted elölről a papírozást.
2012. máj. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Így van, elmúltak a régi szép idők, amikor tetszés szerint cserélgettünk motort-kasznit.

És ha rendesen akarnád megcsinálni, cserélhetnél a km-órától a difiig jónéhány alkatrészt.

Nem éri meg.

2012. máj. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Konkrétan az egész erőátvitel cserés, még véletlenül sem passzol semmi, megnéztem most gyorsban.


Ezen felül hűtés, motorvezérlés, új kábelköteg, stb, a végösszeg valahol fél és egymillió között áll meg papírozással együtt, attól függ milyen évjáratról van szó.

És ebbe még nem számoltam munkadíjat, az is egy szép tétel.

2012. máj. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyaltalan fizikailag elfer ? A 2 liter feletti motorok mar 6 hengeresek
2012. máj. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ugyanazt a tokot szerelték 6 hengeressel is. Tehát elfér. Csak előrébb kerül az eleje (hűtő mögötti burkolat biztosan másik kell), hátrább a hátulja (nem fér el a 4 hengeres kardánja, rövidebb kell. Stb...
2012. máj. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tudnál kitenni ide képet az autódról? Érdekelne!
2012. máj. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
inkább tegyél bele turbót!
2012. máj. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

[link]

Itt van kép a kocsiról, nagyon szép ezért nem akarom eladni semmiképp de az ereje lehetne nagyobb!

Esetleg valami tipp? ha van olyan amire nem megy rá a gatyám is

2012. máj. 29. 21:08
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja, hogy E46? Akkor az egymillió még kevés is.

Egyébként más vezérlőprogrammal ("csiptuning") fel lehet hergelni kb 150 lóerő környékére, kipufogócserével és egy direktszűrő beépítésével is lehet nyerni olyan 20-25öt, és ez megáll kb 300-ban.


Turbósítás szintén millió környéki összeg, az is kiesik.

2012. máj. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Chiptuninggal tudtommal ebből a motorból 130Le hozható ki több oldalt megnéztem, kipuf rendszer meg nem tudom, nem akarom hogy az élettartam rovására menjen a dolog azért lett volna jó a csere gyárilag erősebb. Úgynézki marad minden a régiben majd talán egyszer egy erősebb bmw ha nem jön valami korszakalkotó ötlet
2012. máj. 29. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!