Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Baj ha nagyon füstöl a robogóm?

Baj ha nagyon füstöl a robogóm?

Figyelt kérdés

Ma mentem a robogómmal és nem mentem má jó rég 70 km/h-vel és amikor megálltam már akkor is eléggé jött a füst a kipufogóból de amikor elindultam akkor viszont nagyon jött, ez baj?

Aprilia SR 50 LC 96 robogó



2012. máj. 25. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem nem probléma...

valószínű túl sok olaj van a benzinbe öntve.

Vagy önolajzó tartályos és a tankba is olajjal bekevert2 ütemű benzin lett tankolva. Régi motoroknál nincs külön olajzás így kevertek olajat a benzinbe hogy a motornak meglegyen a kenése.

2012. máj. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha sport kipufogó van rajta akkor újra kéne tömni a hengtompítót.


Vagy egyszerűen az eddigi lerakódások csak most tudtak begyulladni a kipufogóban, és kiégtek.

2012. máj. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Mivel az olaj nem ég el rendesen a kipufogóban összegyűlik. Ezért mondják hogy néha ki kell égetni vagyis kicsit meghajtani a gépet. A kétütemű is eltud lustulni ugyan úgy mint a városban használt dizel. Néha napján nem árt kicsit megkergetni. 1-2 km csőgázon.
2012. máj. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!