Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kereskedésben árult használt...

Kereskedésben árult használt autók árából is lehet alkudni?

Figyelt kérdés

Ha igen, mennyit szokás? Egy 1,35 M-ért kínált autóra nem pofátlanság, ha azt mondom, 1,2-ért venném meg?

(Tudom, magánszemélytől vásároljak, de most nem az a kérdés.)


2012. máj. 27. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
kereskedésben még jobban lehet alkudni minimum 10 de akár 20%-ot is lehet
2012. máj. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Inkább az "extrákon"megy a huzavona a kereskedésekben..


Ismerek olyan embert,aki csak alufelnivel volt hajlandó annyiért megvenni egy Opel astrát a kereskedésben...

Ott aztmondtákneki,jó hát akkor sajnáljuk..


Kiment az ajtón,és utánamentek,hogy mégis oké...:-)

2012. máj. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

HOgyne lehetne. SŐt, az új autók árából is lehet.

Főnököm most vett új autót szalonból, 18%-ot alkudott le belőle.

2012. máj. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 7 éve mikor vettem a kocsit 60 ezret engedtek el, meg az összes papírmelót rendezték és azért se kértek semmit. Gondolom így is megvolt a hasznuk, de nekem is kevesebb volt a kiadás.
2012. máj. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem csak az új autók piaca döglött ma Magyarországon, de a használtaké is. Ez ugye úgy megy, hogy a kereskedő megveszi az autót, aztán először profittal akar túladni rajta. Ha nem jelenetkezik vevő, viszi lejjebb az árat - egy idő után már óriási kedvezményeket képesek adni a kuncsaftnak, hiszen az, hogy neki a telepen tárolni kell az autót, üzemben kell tartani, biztosítani kell az mind pénz. Szóval a viszonylag népszerű modelleknek, amiknek gyorsan pörög a piaca (Swift, Astra) keveset lehet alkudni, a kereskedők eleve úgy hirdetik meg az autókat, hogy ne legyenek túl képlékenyek az árak. Ritkább modelleknél, amire kicsi a kereslet viszont már előfordulhat, hogy akár a vételár feléért is odaadja a kereskedő, csak vigyed és ne neki keljen foglalkozni vele. Rutinosbb használtautó kereskedők mondjuk nem szoktak ilyenbe belefutni, ha megnézel egy telepet, szinte csak tömegmodelleket látsz, amik egy-két hónapon belül elmennek.
2012. máj. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom,hogy nem lehet alkudi az árból.Egy-két elfekvő,nehezen eladható modelből lehet csak.A közkedvelt,gyorsan eladható tipusok árából nem engednek.
2012. máj. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én mindig alkudtam. Otthon is, itt is ahol most élek, használt kereskedésben és újautók árából is :) Magyar vagyok, ki sejönnék alku nélkül :)
2012. máj. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!