Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet ettől valami komolyabb...

Lehet ettől valami komolyabb baja az autómnak?

Figyelt kérdés

Mindig kímélően használom az autóm, de ma 1 helyzetben (1-esben) egy kikerüléskor egy ütközés elkerüléséért 'menekülnöm' kellett, beletapostam a gázba, a fordulat elérte a limitet és a motor 4et / 5öt 'dadogott'. Amióta használom a piros zóna közelében sem volt a fordulatszám-mérő, ez volt az 1. eset és az érdekelne, hogy ez a kivételes eset (jövőben szintén nem tervezek ilyennel) okozhat-e valami komolyabb károsodást. (1.6os benzines Avensisről van szó).


A NORMÁLIS válaszokat előre is köszönöm!


2012. máj. 27. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lett, azért dadogott, mert letiltott, hogy ne forogjon szét. Üzemi hőmérsékleten volt már a motor?
2012. máj. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

semmiképp.

A letiltást nem véletlenül találták ki

2012. máj. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem. Miért lenne?


Az a piros zóna nem azért van mert ha beleér a mutató elrepülnek a dugattyúk, egyszerűen az az üzemi fordulat teteje, semmi baj nem lesz abból hogy 1x odáig pörgött. Sőt, ha többször pörög odáig abból sem lesz.

2012. máj. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
szerintem csak simán letiltott a szelepvezérlés
2012. máj. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A gyújtást vette el a vezérlés egyébként, a modern benzines autóknál ha eléri a fordulatszám a leszabályzási tartományt 1 munkaütemre lekapcsol a gyújtás,a dízeleseknél meg a befecskendezés.
2012. máj. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak aggódtam kicsit mert rengeteg munka, spórolás van benne és nem tudnék éppen más autót (reális határokon belül mozogva) amire lecserélném.
2012. máj. 27. 22:25
 7/12 anonim ***** válasza:
Nyugi, az én autóm 26éves, és rendszeresen használom tiltásközeli fordulatszámon, de semmi baja nincs tőle. Csak mindig elkopnak a hátsó gumik. :)
2012. máj. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Csak nem egy jó öreg Ladáról van szó?:)
2012. máj. 27. 22:32
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem, egy BMW 325i-ről. :)
2012. máj. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hmm.. az még igazi BMW volt:)
2012. máj. 27. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!