Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ingadozik az alapjárat?

Miért ingadozik az alapjárat?

Figyelt kérdés
Volkswagen Bora 1.6 16V változat. Pirosnál azt tapasztaltam, hogy furán ,,rúg" az autó. Szemem rögtön a műszerfalra vetettem, láttam, hogy a fordulatszámmérő mutatója táncol 1000-ig meg vissza. Check engine lámpa nem világít nem villog, gázra rögtön reagál, teljesítménybeli probléma nincs. Mégis mi a gond?
2012. máj. 29. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem B3 Passatom van.

Akkor volt ilyen alapjárati gondom,amikor kilyukadt a vákumszivattyú csöve,és eltűnt a fékszervó..

2012. máj. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Itt még fékszervó is van. Mikor hazaértem, akkora egy ideig alapjáraton állt, nem csinálta, majd később megint elkezdte az ingadozást.
2012. máj. 29. 21:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha tartósan csinálja,meg kell nézned melyik gyertya kormos.


Az a henger kihagy,ennek az oka főleg gyújtáskábel,rosszabb esetben valami más...

2012. máj. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy kihagyna valamelyik henger. Akkor teljesítménybeli problémák is jelentkeznének, hiszen ha a henger nem megy, akkor nincs kompresszió.
2012. máj. 29. 21:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Oké,Én leírtam,hogy mit gondolok a dologról,hallgassunk meg mást is...:-)
2012. máj. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Alapjárati motor esetleg? Nem vagyok képben mi van a Bora motorterében és mi szokta beadni a kulcsot, de egy kis takarítás sosem árt. Se az alapjárati felszereléseknek, se a légtömegmérőnek..
2012. máj. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
MAP szenzor, EGR szelep, nemhinném hogy alapjárati motor lenne.
2012. máj. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

egyik ismimnek 1.4 bora,es van ugyan ez volt a baja .

a baj oka egy 20 000ft szerkezet a motornál.

de még kinem cserélte addig valami zsinort rángatot a motortérben és 1 2 hétig kusban volt a rángatás alapjárat.

2012. máj. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
Nekünk is volt ilyen, igaz nem Volkswagenünk van. Nekünk általában akkor csinál ilyet, ha silány minőségű benzin van benne. Kb. egy hónapja is volt szervízben az autó, mert kigyulladt a check lámpa + a fordulatszám is ingadozott. Aztán a szerelő laptopon megleste a hibakódot, miszerint az üzemanyag volt a hibás. Utána Shell kúton tankoltunk(nem reklám céljából írom), és a check lámpa sem gyulladt ki újra, és amin mi is meglepődtünk, az alapjárat sem ingadozott. Pedig az alapjárat nekünk már kb. 2 éve vacakolt, és több szervízben is volt emiatt a kocsi, de sehol sem tudták megmondani hogy mi lehet a gond. Tippelgettek ugyan hogy alapjárati motor, gyújtáskábel, gyertyák, kicseréltük mindet, és ugyanúgy fennállt a probléma.
2012. máj. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem a szervó szivattyún van egy nyomás érzékelő gomba(szenzor) ez volt még hibásodva ez okozta az ingadozást érdemes meg nézni csatlakozó le és ha helyreáll akkor meg van a ludas. Remélem tudtam segíteni valakinek.
2019. jan. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!