Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elsőnek Akorlátozott jogosítvány?

Elsőnek Akorlátozott jogosítvány?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szerintetek, ha életemben nem vezettem motort, lesznek problémáim a jogsi szerzés közben? Most pont annyi pénzem van, hogy elvégezzem, de tanácstalan vagyok, hogy belevágjak-e. Még lenne egy pár kérdésem azért.... Egyik lenne, ha már az anyagiaknál tartunk, hogy én interneten nézegettem az árakat, és ugye azok általában nem igazak (B-nél egy 40-el jött ki több bukás nélkül), szóval kb mennyibe lehet számolni a jogsit, ha már van B? A másik, hogy vidéki vagyok, igaz ez is város (Tatabánya), de itt szerintem sokkal drágább megszerezni a jogsit, szerintetek érdemes a fővárosban elvégezni? Feljárás vonattal, diákkal nem lenne gond, szükség esetén megtudnék szállni testvéremnél, egyedül csak azért tartok egy kicsit ettől, hogy semmi ismeretem nincs a főváros közlekedéssel kapcsolatban, szerintetek?

Még annyi lenne, hogy tudnátok ajánlani olyan sulikat, ahol olcsó a jogsi, és úgy normális az iskola? Sok rossz dolgot hallottam, hogy sokan szeretnek direkt buktatni motorosokat, ezt én nem engedhetem meg magamnak anyagilag.

Valószínű, hogy ősszel szeretnék majd venni egy motort, talán egy ybr250-t (utána meg valami bmw túragépet, de ehhez majd egy stabil állás kell :D ) de ez majd a jövő kérdése. Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm!

19/f


2012. máj. 30. 13:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Vidéken sokkal könnyebb levizsgázni, barátibb sokkal a vizsga, meg ugye a forgalom is....


Nekem 100e felett volt most az A korlátlan - szerintem nem érdemes Ak-t csinálni, pláne nem, ha pont annyi pénzed van, mint amennyi a cucc mert millió egyéb költséged van (pl. full protektoros ruházat nélkül már nem is engednek motorra ülni - cipő - lábszár - térd - alkar - hát - váll - kesztyű)

2012. máj. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kazsemestor ***** válasza:

Szerintem előbb robogózz,simsonozz 1 kicsit,kérj kölcsön valakitől,vagy ilyesmi.

Mondjuk tesóm úgy rakta le 21 évesen a korlátlant,hogy előtte csak utasként ült motoron,első motornak vett egy CBR600RR-t. :)

De szerintem maradj a vidéknél,Pesten macerásabb a jogsi,nagyobb a forgalom,8 sávos utak,villamos,biztos ezt akarod? :)

2012. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Szia! Bocsi a pofátlanságomért. Látom te is tatabányai vagy. Nem ismered Őt véletlenül? Köszi

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__301..

2012. máj. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

elsőnek: ezek kötelezőek a motoron tanuláshoz? Ahol néztem (mocijogsi.hu), itt azt írták, hogy adnak mindent (sisak, csizma, motor).

másodiknak: nem akarom a 8 sávos utakat, villamosokat, pesti terepjárósokat 100-al, de ha olcsóbb, akkor talán bevállalom..... A másik, hogy nem igazán szeretnék simsonozni, robogózni, de ugyanakkor nem vagyok az a típus, hogy friss jogsisan 1000-es motorral megyek 300-al, én az a nyugodt típus vagyok, most nem jut eszembe, hogy a motoros körökbe hogy is hívják, ha jól emlékszem, talán "mazsola", én azt az elvet vallom, hogy lassan járj, tovább érsz, én kimondottan az a túrázó motoros lennék, és úgy tervezem, hogy idén már csak ősz körül tudom megvenni a motort meg minden kelléket, de tavasszal egy motoros tréning lesz az első dolgom, én szeretek élni, bár tudom, hogy ez a mai világban lenézendő... :)

utolsónak: meg kell néznem, hogy mit írtál, elfelejtettem..... :)

2012. máj. 30. 15:19
 5/13 A kérdező kommentje:
jah igen, ha rámegyek a linkre, egy csomó kérdést felhoz, konkrét kérdést nem látok.
2012. máj. 30. 15:20
 6/13 anonim válasza:

Hm. Közbe a kérdésemet törölték. Tatabányai srác zöld Ninjával fehér motorosruha. Nem tudod véletlenül, hogy ki ő?

Pénteken utasként láttam a Ninján ma kettő óra körül az ipari parknál ő vezetett. Privibe írj, ha esetleg tudsz segíteni. Köszi. 25/N

2012. máj. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen, ez mind kötelező.


Nekem is azt mondták, hogy persze, adnak bármit, a gyakorlatban csak egy brutális undorító lelakott sisakja, egy térdvédője és egy felcsatolható hátprotektora volt az oktatónak.


Tehát kesztyű, csizma és vállprotektor egyáltalán nem volt, a többit meg amúgy sem lett volna gusztusom felvenni....


És mind a rutin mind a forgalmi vizsga előtt értsd és mondd ellenőrizte a vizsgabiztos, hogy minden protektor rajtam van-e (megtapogatta a kabátot is, hogy benne van-e!).

2012. máj. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ma csináltam az Ak-s forgalmi vizsgát. Kb 95000 eddig, elsősegély és alakalmassági nélkül. Meg még a jogsicsere is lesz vagy 1500-2000ft gondolom.

Itt is kötelezős a védőruházat, mint már előttem írták. Mondjuk ha nincs akkor bukón, kesztyűn és cipőn kívül adnak mindent. De én inkább ruhát azt legalább az is van.

Lábra meg jó hosszú szárú bakancs is, nem kell motoroscsizma.


Jah és mindent elsőre csináltam meg, pótórák nélkül.

Előtte nem motoroztam még csak robogóval se, nemhogy simsonnal :D

2012. máj. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az egyik pesti motoros iskolában, amit már fentebb említettem, ott az árak a következők: Tandíj (elm+gyak) 45600ft, kresz vizsga 4600ft, járműkezelés 4700ft, forgalmi 11000ft, tehát 65900ft. Gondolom akkor ez is olyan, hogy lehet, hogy "ennyibe kerül, de hogy elsőre át nem megyek, az biztos" kategória. Hát majd meglátom. Most majd megnézem a motoros ruházatokat, és majd eldöntöm, hogy érdemes-e belevágni, vagy majd akkor ezt is nyár vége fele tartogatom.
2012. máj. 30. 17:38
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem mindent összeszámolva tavaly augusztusban volt 96 ezer ft az "AK". Előtte tényleg nem ártana valami kis váltós gépen gyakorolni, pár nap alatt kellően belerázódsz majd. De a szlalom pályán vigyázni kell :) Az már nem robogó lesz, el ne nyalj.


Én vidéken csináltam, Orosházán vizsgáztam. Az oktató kb sz@rt bele az egészbe. A gyakorlásokra csak sisak, kesztyű, rendes kabát és farmerban mentünk. Vizsgára is így csak oda még csizmát is vittünk. Az egyik vizsgabiztos is mikor a rutint csináltam ült a kocsi csomagtartója szélén, beszélgettek az oktatókkal, cigarettázgatott és mikor visszaértem, hogy kész vagyok csak annyit mondott: Ez már a harmadik kör volt? Jól van, jöjjön, írja alá. Gratulálok :)


Ja és JNSZ megyei vagyok... A Kresz vizsgát és az oktatást Csongrád megyében csináltam, a rutin-forgalmit pedig Békés megyében :D És nem is váltottam iskolát :DDDDD


Szintén 19/F

2012. máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!