Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért okádnak fekete füstöt...

Miért okádnak fekete füstöt gyorsításnál egyes kocsik? És itt most konkrétan pár éves, jó állapotúakról beszélek.

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a dízelmotor tulajdonsága. Ilyenkor nem tökéletes az égés. A dízelmozdonyok is nagy, fekete füstöt eregetnek induláskor, pedig azok aztán igazán optimálisan vannak szerintem beállítva, nem érdeke a vasútnak az üzemanyag-pazarlás. Azt hiszem, az a fő ok, hogy amikor hirtelen nagy teljesítmény kell (indulás, gyorsítás), akkor nem jut elég oxigén az égéstérbe, és ezért tökéletlen az égés. Tehát az a fekete füst nagyrészt korom.
2012. jún. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az első, én ezt azzal egészíteném ki, hogy ez főleg a chip-tuningolt(ráadásul nem megfelelően) kocsikra jellemző.
2012. jún. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
fekete füstöt a dízel autók "okádnak", főleg gázadásnál, tökéletlenebb égésnél, ez a kormolás abból fakad, hogy a gázolaj hosszabb szénláncú vegyület mint a benzin, és nincs ideje tökéletesen elégni
2012. jún. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Intenziv gyorsitás (padlógázprogram) esetén a motorvezérlö félretesz minden környezetvédelmi paramétert és kizárólag a gyorsitásra koncentrál ,megnöveli a befecskendezett gázolaj mennyiségét -és mivel a turbónak idö kell,hogy szintén a megfelelő mennyiségü levegöt be tudja tolni,amig ez nem jön létre levegöszegény környezetben,tökéletlenül ég el a gázolaj. Jó autónál ez csak a gyorsitás megkezdésekor jelentkezik ,ha folyamatosan kormol,akkor valami szar van a palacsintában és tök mindegy,hogy chipes vagy sem ,ha a chipes kormol folyamatosan,akkor rosszul van megirva a programja.
2012. jún. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A dízelek közül is jellemzően a fosvágenek füstölnek, főleg ha csiptuningosak. Az én DCi Renaultom nem füstöl sosem.
2012. jún. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
ja azert nem fustol a tied mert 10 ev utan mar a rosda ugy megette, hogy nincs mi fustoljon :))) francia fos
2016. aug. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
hü de k**va vicces vagy utolsó, sosem volt francia autód - vagy semmilyen sem (tudjuk, most jön ez, hogy ilyen meg olyan autód van, meg volt meg lesz is, hahahaha )- de engem eddig csak a nyomorult szwr, túlértékelt német szemétdonbok hagyatak ott nemegyszer az út szélén (opel, vw), míg a pözsom, rönóm még sohasem, ennyit erről f**omöccse...
2016. nov. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!