Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van 1 Suzuki banditom 250-es...

Kova 55 kérdése:

Van 1 Suzuki banditom 250-es (1994). Kéne rá első és hátsó gumi. Ami most van az elsőn :110/70-14.54H K63 hátsó:150/70-17 69H K68----Ezek az adatok mit jelentenek? Hol lehet ilyeneket rendelni, vagy esetleg jobbakat?

Figyelt kérdés

2012. jún. 2. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Szélesség/magasság-17-es kerékre való.

A többi a mintázatra vonatkozik. Heidenau k68

2012. jún. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor gumit vásárolsz először a méret kell tudnod. 1994-s, Bandit kerékméret:

Első 110/70 R17

Hátsó: 150/60 R17


Az első szám a gumi szélességét jelöli, a második gumi magasságát jelöli. Az R17 pedig a sugár.


Többi szám járulékos információt tartalmazhat,pl sebesség index.


Itt találhatsz részletesebb infót ha érdekel:


[link]



Hogyan kell neked választanod?


1. A méretek adottak, a gyáritól nem érdemes változatni. Tudom, hogy dögösebb a vastagabb hátsó gumi, de lehet, hogy a menettulajdonságokat ( pl kanyarodás, manőverezhetőség) rontja.


2. Vezetési stílus:

Ha pályanapokra jársz, vagy sportosabban vezetsz akkor puhább keveréket kellene választanod. Előny a jobb tapadás, viszont hamarabb elkopik és a futásteljesítmény is rosszabb. Ha keményebb gumiköpenyt választol akkor kevésbé lehet sportosan motorozni, viszont többet tudsz gurulni a garnitúrával.


3. Gyártó:

Ez teljesen egyedi választás. Én pirellit használok, de sok ismérősöm használ meztelert, michelin-t stb...


Általában Pásztoynál vásárolok, nála van több féle márka is:

[link]

Vannak más gumiboltok is, hozzám ez van a legközelebb.

2012. jún. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2012. jún. 2. 14:06
 4/5 A kérdező kommentje:
ezek szted jók lennének: [link]
2012. jún. 2. 14:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 160/70 volt a 250esemen.


[link]


Azt hiszem ilyen.


Úgy emlékszem a 170es is felmegy, de nem mertem bevállalni:)

2012. jún. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!