Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nektek mennyibe került a "C"...

Nektek mennyibe került a "C" típusú vezetői engedély?

Figyelt kérdés
Gondolkodom, hogy elvégezzem későbbi munkavállalás céljából, ahány iskolát néztem eddig, annyi ár volt. Vidéki vagyok (nagyváros), itt nagyon drága lenne, ellenben a fővárosban mintha fele annyi lenne, bár nem tudom, hogy bevállalnám-e a fővárosban való tanuló-vezetést. Nektek mennyibe került? Esetleg tudtok mondani olcsó sulikat?
2012. jún. 3. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Fővárosban akkor csinálod meg olcsón, ha úgy mész oda, hogy tudsz vezetni, vagy legalább tudsz közben máshol is gyakorolni, mert egyébként szinte kizárt, hogy ne kelljen egy darab pót óra sem. Illetve a reklámozott árakban nem szokott benne lenni a vizsgák ára sem, na meg az elsősegély is kb egy tízessel megdobja az árat.

Nekem összességében olyan 160 ezer körül lett azt hiszem, amiben benne volt egy bukott forgalmi vizsga (+11 000) + ilyenkor újabb hat kötelező pót óra.

Tehát amilyen árat kiszámolsz, hogy kb mennyi, pont annyi megtakarított pénzzel ne vágj bele, hanem legyen még valamivel több, mert inkább felfele fog menni az ár, mint lefele.

2012. jún. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az is kérdés, hogy ha mondjuk egy fuvarozó cégnél vagy, akkor ők megtámogatnak-e. Amúgy a vizsgadíjaknak nem néztem utána, lehet, hogy nem pontos.
2012. jún. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én most kezdem a "C" kategóriás jogosítványt vidéken kisvárosban.

3 részletben fizetem.

1. 80 ezer ( elmélet + összes vizsgadíj)

2. 26 000 ( rutin vezetés, 6 db óra vizsgaórával együtt.)

3. 105 ezer ( forgalom vezetés 24 db óra vizsgaórával együtt.)

Tehát összesen Maga a jogosítvány 210 ezerre jön ki. ( felfelé kerekítve írtam az árakat)

Neked mennyibe jön ki?

2012. jún. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Itt nálunk (Tatabánya) megközelíti a 250 000ft-ot, de kértem ajánlatot egy győri suliból is, onnan ez jött ajánlatként: Tanfolyamdíj: 216 000 Ft ( elmélet: 45 000 Ft + 30 óra vezetés gyakorlati óradíj: 5 700 Ft/ óra)


Vizsgadíj: 32 700 Ft ( országosan egységes, hatósági ár) ebbõl:


elméleti vizsga: 13 800 Ft

jármûkezelési (rutin) vizsga: 3 500 Ft

forgalmi vizsga: 11 000 Ft

B.Ü. vizsgadíj: 4 400 Ft


Mindösszesen: 248 700 Ft


Ha úgy vesszük, akkor még egy fővárosi bukás is belefér ehhez az árhoz képest.

2012. jún. 3. 18:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Látom is a hiba okát!!! 5 700/ óra? :O

Nálunk "csak" 4 200/ óra.

Nálunk a "D" kategória ára rémisztő ( 300.000)

Ott 7000/óra...nem semmi.

Az "E" kategória 150 ezer. Ez viszonylag tűrhető.

2012. jún. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondolom a 21 évvel ezelőtti árak nem érdekelnek,de mivel nem írtad oda ezért leírom. A B+C kategória 1991 nyarán,könyvekkel vizsgadíjakkal,szóval mindennel együtt 5500Ft-ba fájt. Ezt a régi MHSZ-nél csináltattam,akkoriban egy sima B-és jogsi 12000Ft körül volt.
2012. jún. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2001.-ben vizsgáztam 90.000.-körül volt. Az "E"80, a "D" viszont drága volt már akkor is, közel 150.000 volt.

Nagyon megdrágult sajnos.

2012. jún. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!