Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme letenni a B125-öt?...

Van értelme letenni a B125-öt? Mert simson után először úgy is egy 125-öset vennék. Vagy várjak meg 24 éves koromig a korlátlanra? Mert azt fel fogják emelni jövőre 21-ről.

Figyelt kérdés
2012. jún. 5. 17:43
 1/6 A kérdező kommentje:
18/F
2012. jún. 5. 17:46
 2/6 anonim ***** válasza:
Megéri, mert így papíron lesz 2év motorozási tapasztalatod, és 20évesen kezdheted a korlátlant ha jól tudom.
2012. jún. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

AHA! Ezt jól gondolom? (Most olvastam): "Teljesítménykorlátozás nélküli "A" kategóriába tartozó gépjármű vezetésére jogosító bejegyzést annak a személynek lehet érvényesíteni,

aki legalább 2 éve rendelkezik "A korlátozott" kategóriába vagy "A1" alkategóriába tartozó gépjárműre érvényesített bejegyzéssel, valamint annak, aki"

már elmúlt 21, de ez jövőre mar 24 lesz! Tehát ha most leteszem a B125-öt ami joval olcsóbb, akkor csak 2 évet kell varnom a korlátlanra? Mert ha így van, akkor megéri letenni, nem? Az A1 az egyenlő tudtommal a B125-tel, csak olcsóbb.

2012. jún. 5. 17:58
 4/6 A kérdező kommentje:
Jaja, erre gondoltam pont! De más is megerősítheti a véleményt!
2012. jún. 5. 17:59
 5/6 anonim ***** válasza:

B125 helyett inkább az Ak-t javaslom, kb 20-25ezerrel több, de sokkal nagyobb mozgástered van motorválasztásnál.

Egyébként bármelyiket is teszed le 20évesen vizsgázhatsz ahogy előttem is mondták, ugyanis a feltétel 24 év VAGY 2éves alsóbb kategóriás A-s jogsi. A B125 pefig egy A1-es jogsit ad.

Azért is mondom az Ak-t, mert az a 11kW igazából nagyon gyorsan kinőhető, és az Ak után könnyebb megcsinálni az A-t, lesz tapasztalatod nagyobb teljesítményű/nehezebb motorokkal is, de simán át lehet ülni Simsonról is egy ilyen jogsival vezethető motorra.

2012. jún. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem, nem fogok motorozni ezzel a B125-tel, mert ilyen hamar nem lesz saját motorom. A Simsont 5-6 éve nem unom, már nagyon jól megy, szépen, lassan akarok lépegetni ha lesz pénzem, mert nekem a 125-ös is tökéletes lesz majd egy pár évig, nem olyan veszélyes, nem olyan nehéz mint egy nagyobb, de az érzést nekem adni fogja rendesen az biztos, nem akarok egy balesetet, ha ráülnék egy nagyobbra, úgysem tudnék parancsolni a jobb kezemnek és előbb utóbb póruljárnék.
2012. jún. 5. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!