Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B-s Jogosítvánnyal 125-ös motort?

B-s Jogosítvánnyal 125-ös motort?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az eddigi kezdeményezések hiábavalók voltak, és a B-s jogosítvánnyal rendelkezők csak különbözeti vizsga után vezethetnek 125-ös 11kw-os motorokat. Azonban most úgy hallottam pár ismerősömtől, hogy 2013-tól valóban lehet a B-s jogosítvánnyal rendelkezőknek 125-ös mocit vezetni. Ebből mi lehet igaz? :) Interneten nem találtam semmit ami igazolná ennek valódiságát.
2012. jún. 5. 23:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem hallottam róla, szerintem nem lesz ilyen.
2012. jún. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Nekem meg mondta egy ismerősöm, hogy hallott valakiről, akinek mesélték, hogy van valaki, aki állítólag olvasta valahol, hogy nem kell majd jogosítvány motorra, merthogy annak 4-nél kevesebb kereke van.

Na, kb. ennyire komoly ez is. Nem lesz módosítás a szabályozásban, 2013-tól is ugyanúgy legalább A1 kategóriás jogosítvány kell a 125-ös motorokra. Nem azért találták ki ezt a rendszert hosszas huzavona után, hogy egy év után felrúgják.

2012. jún. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Valóban lehet, de már most is. Csak nem szabad!

Én nem is szorgalmaznám a lazítást, mert teljesen más motoron közlekedni, mint 4 keréken. Az a pár óra gyakorlás ráfér mindenkire, ha meg megy, akkor a vizsga úgyis csak formalitás! (Meg sajnos pénz, és szerintem erre megy ki az egész!)

2012. jún. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a gyors válaszokat! Most nagy dilemmában vagyok, mert jövőre töltöm a 21-et és szeretnék menni korlátlanra, de attól tartok nincs meg hozzá a kellő rutinom/tapasztalatom. Csupán egy simson schwalbe van a családban azon kezdtem el gyakorolni, és már megy is dehát...a schwalbe, és az új generációs motorok...ég és föld! :)
2012. jún. 5. 23:48
 5/11 anonim ***** válasza:
El lehet kezdeni az A-s jogsit mindenféle rutin nélkül, vagy minimális rutinnal is, maximum több órát kell venned, tehát drágább lesz. A probléma az hogy emelkedni fog a korhatár 24évre, tehát ha jövőre töltöd csak az AK marad egyelőre.
2012. jún. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem :S hát ez a korhatár emelés most nemjókor jött. Inkább megpróbálkozok a nyáron egy "Ak"-val! :)
2012. jún. 6. 00:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Letehted attól az A korlátlant, hogy nincs rutinod (én is letettem). Csak utána nem egy hayabusára kell ráülni, hanem valami nyugisabb gépre.
2012. jún. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább a korlátlant tedd le, mert akkor csak egyszer kell fizetni, és ami motor a Földön létezik, azt vezetheted majd. Külfüldön is.

Természetesen ahogy előző írta, nem rögtön egy Ducati Multistrada-val kell kezdeni. Mondjuk egy 250-sel, vagy 400-sal.

2012. jún. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem tedd azt, amit én is fogok: tedd le a B125-öt, mert az mégis csak 30 rugó körül van és nem 70 meg 80 ezer. Nagymotorod úgy sincsen. Viszont így nem kell várnod 24 éves korodig, mert ha megvan a B125, akkor rá két évre mehet a korlátlan. 18/F
2012. jún. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És nem tudjátok véletlenül, az lehetséges-e hogy leteszem "A" korlátlanra most 20 évesen a Kresz-t, és akkor még benne leszek jövőre a 21-es korhatárban? :) Mert "B" kategóriánál is le lehet rakni 16 évesen a kreszt előre ha jól tudom. Vélemény?:)
2012. jún. 6. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!