Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A műszerfalon az indítás után...

A műszerfalon az indítás után világit a töltésjelző, az autó viszont beindult gond nélkül. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Még eddig soha nem csinált ilyet. Mentem vele egy kilométert és akkor kezdett halványodni de amikor bekapcsoltam a fényszórót ismét világítani kezdett.

A legnagyobb gond az, hogy 25 kilométerre vagyok a szerelőtől és nem tudom, hogy elérek-e oda probléma nélkül. Az autóm már idős, 1995-ös Opel Astra.


2012. jún. 7. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tölt eleget a generátor. És ezért világít.

Talán próbáld meg úgy hogy beteszel egy tartalékaksit a csomagtartóba aztán a lehető legkisebb áramfelhasználással(szóval ahol lehet ott lekapcsolt világítással) elmenni a szerelőig.

2012. jún. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Lehet, hogy az akkumulátorral van probléma?
2012. jún. 7. 19:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha jó az akksid,simán ki kell bírjon fél órát...

Ha még világos van,maradj helyzetjelzőn...

2012. jún. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez majdhogynem tipikus F Astra betegség. Szinte biztos, hogy a generátorban lévő diódahíd gyengélkedik. Akkor szokta azt csinálni, hogy világít később már csak éppen hogy parázslik, sőt néha még leállítás után is szokott halványan világítani. Szerintem 25 km-ert simán bevállalhatsz vele, azt még a töltés teljes hiányában is bírnia kell.
2012. jún. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az aksi hibája szinte kizárt.

Mentünk mi már teljesen halott aksival kb 10 km-t.

Előtte be lett bikázva a kocsi, aztán meg óvatosan hogy meg ne álljunk. Persze töltésvisszajelző nem világított.

2012. jún. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha jó a generátor,akár ki is veheted az akksit járó motornál,bárhová elmész vele...
2012. jún. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2012. jún. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkut eszedbe ne jusson kivenni jaro motornal! Egyebkent ellenorizd az ekszij feszesseget, ha van a kozeledben akkutolto tedd ra az akkut, aztan gurulj el a szerelohoz, mert valoszinuleg diodahidat es szenkefet kell cserelni a generatorodban. Egyebkent amig csak pislakol menet kozben a toltesjelzo siman bevallalhato 30 kilometer orszaguton, inkabb varosban vilagitassal tud lemerulni ugy az akku, hogy az oninditot mar nem tudja megforgatni, ha egyszer leallitottad a motort.
2012. jún. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!