Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel lesz megterhelőbb...

Mennyivel lesz megterhelőbb ha a fényszóróba Xenon izzót teszek?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm vett az astrájukba Xenon izzót. Csak megszopta, mer kigyulladt tőle az autó! Mennyire kell erre figyelni? -értem ezalatt pl a kábelozást

Rendőr mit szól hozzá?


Ezt az égőt értem ezalatt:


[link]


Egy öregebb fiestába lenne!


Köszi!


2012. jún. 12. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Ettől nem gyullad ki az autó.

2. és 3. Rendőrt nem érdekli, mivel nem kell átalakítás, ugyanolyan izzó, mint a többi.

4. Mivel a kék burkolat szűri az izzószál fényét, igaz, hogy kékesebb színe lesz, viszont jóval gyengébben is fog világítani, mint az eredeti. A képen is látható!

5. A "xenon look"-nak semmi értelme, a "xenon" meg tilos.

2012. jún. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez az izzó nem "xenonizzó", hanem kékre festett burájú halogén. Ezt nyugodtan be szabad szerelni, szép kék lesz tőle a fény, de technikailag ugyanaz, mintha kicserélnéd a kiégett izzót egy hagyományos, fehér fényű halogénre. Nem kell kábelezni, nem kell vagdosni, csak kivenni a régi izzót és beletenni ezt.

Ettől az izzótól nem fog kigyulladni az autó, ő valahol máshol hibázhatott. Ha halogénfoglalatba szerelhető HID-fényforrást (igen, a valódi "xenonizzó") kendácsolt bele, ott hibázhatott, egy rosszul szigetelt vezeték elég ahhoz, hogy rövidzárlat keletkezzen. Ha viszont ettől kigyulladt az autó, akkor valószínűleg máshol is hibázott, mert a fényszórók áramköreit elméletileg biztosítékok védik, hogy ki ne gyulladjanak és az áramátalakítóban is kellene lennie valamilyen védelemnek.

Ha a szabványosnál nagyobb teljesítményű izzót szerelsz be (mert van ám olyan is, főleg ilyen-olyan tuningizzókból), akkor az kicsit jobban melegíti a csatlakozókat és a tükröt, de attól sem szabad kigyulladnia az autónak. Hogy ő mit követhetett el, fogalmam sincs.

2012. jún. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne ilyen gagyit vegyél bele. Ettől csak kékebb lesz a fény de gyengébb is. Vegyél bele "Osram Night Breaker Pluss"-t Kicsivel drágább de sokkal de sokkal jobban világít. Nekem ez van benne már lassan egy éve és nem gyulladt ki az autó kopp kopp kopp. De ha ezeket berakod vidd el műszeres beállítása mert ha kicsit is rosszul van beállítva akkor már mindenki villogni fog szembe!
2012. jún. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem a kábelozás miatt gyulladt ki a kocsi, hanem az izzó miatt, nekem a 307-ben volt anno, és az izzó körül van nekem egy kör burkolat féle, az szépen elkezdett feketedni, szólt is az ismerősöm, hogy inkább vegyek bele xenon szettet, mert ezzel csak beszopnám... Szóóval mivel akkora hőt termel az a kis izzó, eléggé kiszámíthatatlan dolog, de lényegesen jobban látni vele az utakon...

rendőröket nem érdekli, ha úgy van beállítva a fényszóró (azaz az útra van állítva)... :)

2012. jún. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
nekem 97es vectrába xenon van 6000k, nyugodtan vegyél bele xenont, 10.000ért vettem vaterán! már annyi bekell állítani normálisan, hogy ne vakítsa a szembejövőt aztán kész. nekem se projectoros van. amúgy meg a rendőrök sztem nem foglalkoznak vele annyira, mert már annyi utólagos xenonos autó van, mint a szemét...
2012. júl. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!