Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha lakott területen belül, de...

Ha lakott területen belül, de autóúton vagy autópályán közlekedek, kell tompított fényszórót kapcsolni?

Figyelt kérdés
Pl. Budapesten belül az M3-as szakaszán
2012. jún. 13. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lakott területen belül nem kell, de ajánlott. Figyeld meg, hogy egyre többen használják.
2012. jún. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Kell igen. De én még belvárosban 40 fokos tűző napsütésben is tompitottal megyek mindig. Jobban látnak és előbb felfogják, hogy mozgó járműben vagyok.
2012. jún. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


én is inkább felkapcsolom, jobban látnak, meg hát ha akkor nem kapcsolom fel, könnyen lehet hogy amikor már kiérek, elfelejtem és jön a bünti

2012. jún. 13. 14:30
 4/9 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
31%
#2. Lakott területen nem kötelező! A baleseti statisztika sem javul tőle semmit. Külföldön sok országban nem kötelező a világítás nappal. Véleményem szerint ez egy eltúlzott dolog, mármint a lámpahasználat.
2012. jún. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Az autópálya sosincs lakott területen belül. Az autópálya a kijáratig és kész! Ahol a lakott területet jelző tábla van, ott már lenni kell egy autópálya vége táblának is. (Az autóútnál elbizonytalanodtam.)
2012. jún. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%
Hogyne volna! Prága, Bratislava, és még igen sok helyen. A hollandoknál nyitható híd is van az autópályán!
2012. jún. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6-nak

Ott sem számít az autópálya KRESZ szerinti lakott területnek (hiába megy keresztül egy városon)!

2012. jún. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%
Az ötös azt mondja, hogy sosincs lakott területen belül!!! De van, Bratislava tábla miközben haladsz az autópályán, és 80-as korlátozás.
2012. jún. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Lakott területen soha nem használom. Aki nem lát fényes nappal az adja le a jogosítványát.
2012. jún. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!