Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó szerelők pls Help az...

Autó szerelők pls Help az autó egy 800ccm3 daewoo tico kb kb 3 honapja kezdödött egyszercsak elment teljesen a gyujtás melegen hidegen beindult de amint bemelegedett rögtön elment a gyujtás vontatás szervizbe?

Figyelt kérdés
szerviz szerint gyujtás alaplap hiba vetettek velem bontóbol komplett gyujtást trafo,kábelek,elosztó,rotor,elektronika belett rakva tökéletesen müködött pár hétig (kb 800km) de tegnap egyszercsak leált majd pár másodperc mulva pöcre indult ezt egyre sürübben megismételte mig ma végleg leált ismét nincs szikra a tünetek ugyan azok a trafobol a elosztoba menö kábelen van szikra de épp hogy csak rettentő gyenge és csak kb 1 miliméter távolságbol huz át fémre (mikor jó volt ez kb 5 centi volt) mitöl lehet ez bekrepált ugyan azzal a hibával a bontott is esetleg más? probáltam a másik trafoval,kábelel,elosztoval stb vel de ugyse jó a szervizbe ahol csinálták nemtudom visszavinni mert 140-km re van a helyesírásért bocsi kapkodtam

2012. jún. 15. 20:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ez így lutri, látni kéne, és akkor is lehetne rajta vakarózni. Generátor rendben van?
2012. jún. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
igen rendben van
2012. jún. 15. 22:56
 3/16 A kérdező kommentje:
aksi is jó
2012. jún. 15. 22:56
 4/16 Napkiraly ***** válasza:

namostan tipikusan el szokik benne égni a gyújtáskábel, és amikor bemelegszik a kábel, akkor nincs gyújtás. B variáns hogy a trafód is rossz, mást nem nagyon tudok elképzelni. Első körben én kivenné ma gyertyákat, megpucolnám őket, ellenállást mérnék a gyújtáskábelekben, elosztót és a rotort levenném, azokat is megtisztítanám. Igazából a tico gyújtás hibás elemei a trafó és a kábelek lehetnek.

Még egy tipp, bár ehhez kell némi kézügyesség. lecsavarod a kormány alatti fedlapot, kibontos a gyújtáskapcoslóbetétet (1 csavar tartja), kiveszed, szétszeded és letisztogatod benne az érintkezőket (oxidálódni szoktak, emiatt nekem melegen nem forgott az indítómotor)

2012. jún. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Napkiraly ***** válasza:
ja, a trafónak az a csatlakozója, az se egy túl masszív darab.
2012. jún. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
ma megnéztem mindent amit felsoroltál mindent jónak találtam ma viszont beindult de a elosztoba menő kábelen néztem az ív mikor jó volt kb 5 centis kék volt most viszont csak 3-5 mili és sárga
2012. jún. 17. 19:34
 7/16 Napkiraly ***** válasza:
trafó gyanús,néhány éve 8000ért vettem újat. Régi trafód nincs meg,hogy megpróbáld azzal is. Trafó és elosztó közt jó a kábel ellenállása?
2012. jún. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
kiprobáltam a régi trafóval azzal is ugyan ez a helyzet a kábel is jó esetleg még arra gondoltam hogy nemlehet hogy a trafó kevés "feszültséget kap"
2012. jún. 17. 20:00
 9/16 A kérdező kommentje:
?
2012. jún. 17. 20:00
 10/16 Napkiraly ***** válasza:
erre utaltam, amikor azt mondtam, a csatlakozója nem túl masszív. Ha gyújtás mellett rámérsz gyorsan, nálam még itt áll egy a ház előtt 1-2 órán át (utána nem látom egy hétig), rámérhetek hogy az milyen értéket hoz. Mint mondtam, a gyújtáskapcsolóbetét szokott eloxidálódni (lehet relés a gyújtása, nem tudom)
2012. jún. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!