Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gázolaj helyett növényi olaj?

Gázolaj helyett növényi olaj?

Figyelt kérdés

Több ismerősömnek van szállítmányozási cége.


S a minap külföldi cikket olvasva némely országban étolajat/repceolajat használnak a haszonjárművekben.


Itthon pedig arról olvastam, hogy ha megfizetjük a jövedéki adót, akkor mi is tankolhatunk növényi olajat a gépekbe.


Ez igaz lenne?


A repceolaj itthon kb 200ft/liter, az étolaj kb 300ft.


S ha kifizetjük a jövedéki adót, akkor is nagyon jól járunk. Mert ugye az adó kb 120ft!?


Ráadásul növényi olajból kb 20-25%-al kevesebbet eszik a motor (teszteltük), s emelett a káros anyag kibocsátása is csökken!


Mi erről a véleményük? Illetve az adót vissza lehet e igényelni növényi olajra is?


H a növényi olajnak pozitív a mérlege, akkor szerintem sokan áttérnének a "biodízelre".



2012. jún. 17. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne számolgass ,hanem öntsd bele a tankba,ha nem a keleti országrészben élsz a kutya nem fogja nézni a tankod tartalmát.
2012. jún. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Keleten miért nézik? (egy keleti)
2012. jún. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Debreceni vagyok, s sűrűn járok Ukrajnába.
2012. jún. 18. 06:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Pont ezért nézik mert rengetegen járnak ukrán nyállal,ami szerintem teljesen természetes ,de a kapzsi állam szerint nem.
2012. jún. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bajer ***** válasza:
37%
NEHOGY növényi olajat használj gázolaj helyett! Akik ezt teszik, hamarosan cseréltethetik az üzemanyag ellátó rendszer mozgó alkatrészeit. Ez főleg a hagyományos dieselekre vonatkozik, ahol az adagolóban lévő elemhengerben mozgó elemdugattyút CSAK a gázolaj képes megfelelően kenni. A másik ok, hogy mezőgazdász ismerősöm kipróbálta kombájnban és traktorban, kiderült, hogy képes leülepedni a tartályban a biodízel, így a sűrű alsó réteg eltömíti az üzemanyag szűrőt.
2012. nov. 9. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezért jók az öreg mercik. Ott az adagolót nem a gázolaj, hanem a motorolaj keni. OM616 the best. :D
2012. nov. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!