Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kényelmes (mű) bőrülésben...

Kényelmes (mű) bőrülésben vezetni az autót ill utazni benne vagy jobb a sima textiles?

Figyelt kérdés

2012. jún. 17. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:

A bőrülés szebbnek, drágábbnak tűnik, mint a textil és megfelelő kezelés mellett finomabb, kellemesebb tapintású is lehet az anyaga. Viszont bizonyos helyzetekben borzasztó kellemetlen. Nagy hidegben jéghideg, kánikulában meg borzasztó meleg bír lenni. Ráadásul az izzadságot sem szívja fel, amitől kétségtelenül higiénikus és egyszerű tisztán tartani (no meg nem is büdösödik), de nagy melegben ez eléggé kényelmetlen tud lenni.

Ja, és nem szabad elfelejteni az ápolásigényt sem. A bőrüléssel többet kell foglalkozni, mint a szövettel, ha elhanyagolják, meglátszik rajta és sokszor lehetetlen helyrehozni. A szövet nem tud úgy kitörni, mint a bőrkárpit, csak a varrások szakadhatnak vagy elvékonyodhat az anyag.

Hogy melyik a jobb? Az attól függ, neked melyik tetszik jobban. Mindkettő használható, csak másra. A műbőr kárpit "melósautóba" ideális, mert sokat bír, nem koszolódik és igénytelen. Csak télen hideg, nyáron tűzforró és állandó jelleggel csúszkál, rövidnadrágban beleülve meg viccesen odatapad hozzá az ember combja. A szövet egy fokkal kényelmesebb és intenzív igénybevételhez még az is jó. A bőrkárpit meg látványos, kellemes a tapintása, sokak számára jobb érzés benne ülni, mint a szövegben, de ennek az árát meg kell fizetni a kárpitozásnál, illetve később, a folyamatos ápolásnál, takarításnál és a nyári melegben, mikor a műbőrhöz hasonlóan tűzforró tud lenni.

2012. jún. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Műbőr és bőr között nincs nagy különbség. Drágább és azt tartják a "luxus" kategóriának, de őszintén megvallva én soha nem szerettem túlzottan bőrös autókban utazni. A kényelem persze nagyban függ az ülés kialakításától és méreteitől is, de ha csak azt nézzük, hogy a bőr drágább, én semmiképp nem látom értelmét. A szennyeződések persze könnyen letörölhetőek róla (mármint a legtöbb esetben), ami esetleg szövetben megragad, vagy belemaszatolódik és onnét már nehéz kiszedni. Hogy megvalljam az igazat, számomra a legkellemmesebb érzést autóban eddig a plüsskárpit adta (nem a hosszú, hanem az igazán rövid fajta), bár ez nagy melegben visszaüthet, de az alcantara bőrt is sokat lehetne dícsérni - csak ez már megint egy drágább megoldás. Ez után jönnek számomra a bőr/szövet megoldások és csak utánna a textil és a bőr, de a teljes-bőr nagyon nyomasztó tud ám lenni néhány autóban, ezért a luxusautó gyártók sem alkalmazzák már azt az elvet, hogy mindegy mennyibe kerül, csak mindenhol bőr legyen benne.
2012. jún. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én jobban szeretem a bőrt mint a hagyományos vagy a plüss kárpitot. A sajátom is bőrös, télen ott az ülésfűtés nyáron pedig a kétrétegű UV szűrős ablakok és ha lehetőségem van rá, nem hagyom az autót a napon. Így nyáron sem kellemetlen a bőr.

Ez is ízlés kérdése, kinek ez, kinek az jön be jobban.

2012. jún. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, bőrt is lehet jól és rosszul használni egy autó belső terében. Én mondjuk a '80-as, '90-es évek amerikai autóitól tudok hányni, azokban tényleg borzasztó visszataszítóan oldották meg a belső tér esztétikáját és fílingjét. Ha egy full-bőr Chevrolet Blazer és egy alulméretezett fröccsöntött műanyagszék között kellene választani az utóbbi mellett voksolnék. Pedig kényelmesnek tényleg kényelmesek azok az autók, csak undorítóak. Ellenben mondjuk az olaszok által mondjuk Maseratikba rakott bőrülésekre én is verem a nyálam.
2012. jún. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!