Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tölti a robogóm...

OOGaborOo kérdése:

Miért nem tölti a robogóm (Piaggio Free) az akkumulátort?

Figyelt kérdés
Műszerrel mértem, az akku csatlakozóvezetékein akku nélkül össze-vissza ugrándozik a feszültség, akkuval pedig csak lejjebb esik picit az alap akkufeszültséghez képest, mikor elindítom a motort. Azonos típusú jó motorból átraktam a feszszabályzót, meg minden vezeték végén lógó kütyüt, de akkor is ugyanez volt a helyzet. Levettem a lendkereket, a tekercsek nincsenek megégve, megsérülve. Test lekötéseket megtisztítottam, vezetékek jók, csatlakozók érintkeznek. Mindig töltögetnem kell az akksit. Mi lehet a hiba? Kérlek segítsetek, előre is köszönöm.

2012. jún. 22. 23:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én a helyedben a töltő tekercsek ellenállását is lemérném és összevetném a szervízkönyben leírtakkal.


Másik akksit próbáltál már?

2012. jún. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az akksi új, a motorral pizzázok, napi 200 indítást is kibír, de esténként töltenem kell. Mértem a tekercseket, 1,1-1,5 ohmosak, viszont nincs szervízkönyvem. Nem tudod, hol tudnék beszerezni/letölteni?
2012. jún. 22. 23:23
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem ezek a ellenállás értékek jónak tűnnek.

Viszont ahogy írtad, a motor akku kapocsfeszültsége leesik amikor beröffen. Ugyanez van amikor a középfordulatszám tartományba pörgeted a motort? Mert kb 14 -15V körül kellene lennie szerintem.

Lehet, hogy a töltő jó, csak valamelyik fogyasztó szívja le az akksit. Elég nehéz megállapítan.

2012. jún. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Minden fordulatszámon próbáltam. Az is furcsa, hogy az akksit nem meríti menet közben az, hogy leesik a feszültség. Csak az index, a duda, az önindító, és a féklámpa működik róla. Üresen 0-18V-ig ugrándozik össze-vissza a feszültség mindkét feszszabályzóval. A másik ugyanilyen motor úgy működik, ahogy írtad, elindítom felmegy 13-14V-ra a feszültség, és minde jó. Mértem úgy is, hogy a biztosítékot kihúztam és csak a töltést kapta, semmit nem változott. Abszolút lövésem sincs, hogy mi lehet.
2012. jún. 22. 23:51
 5/12 waland ***** válasza:
Nem lehet, hogy valami zárlatod van, ami kinyírja a fesszabályzókat? Nem lenne szabad 14,7 volt felé mennie a feszültségnek soha, mert az már a gőzképződési határ az aksiknál.
2012. jún. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Miután visszaraktam a fesszabályzót a jó motorba, utána tökéletesen működött tovább, pedig egy órán keresztül méregettem azzal is mindent. A feszültség nem folyamatosan 18V, csak az ingadozás közben ez volt a maximum, viszont az akkusavat tényleg töltögetnem kell, de még jól bírja az akksi :) Tényleg nem értem, mert minden jónak tűnik, de mégsem az.
2012. jún. 23. 11:50
 7/12 anonim ***** válasza:
Még egy dologra tudok gondolni: az indítómotor árama ( ami egy nagyon rövid, de nagy áramerősségű tranziens ) nyírja ki az akksit. A nagyobb motorakksi gyártók nem csak az Ah értéket adják meg, hanem a max indítóáramot is. Lehet az akksid ezt nem tolerálja.
2012. jún. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez a legolcsóbb fajta kínai akksi, nem akartam komolyabbat venni bele, mert mértem, hogy nem jó a töltés, drágábbat nem akartam kockáztatni. Esetleg annyit tudnál-e még segíteni, hogy honnan tudok letölteni műszaki leírás a motorhoz? Az még jól jöhet, ha valami baja van, egyszerűbb lenne a szerelés. Köszönöm szépen a segítséget.
2012. jún. 23. 12:44
 9/12 anonim ***** válasza:
Ncore-on láttam robogó szerelési kézikönyvet, nem tudom mennyire lehet hasznos, nekem úgy tűnt inkább általános dolgokat említ.
2012. jún. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 waland ***** válasza:
Elég részletesen belemegy dolgokba, de nem igazán motorspecifikus, a Free pedig nincs benne. Egy kézikönyvet én is szívesen vennék hozzá, mert égen-földön keresek, de én sem találtam. Sajnos a Piaggio nem igazán a könnyen megtalálható kézikönyvekről híres. Ha Yamaha lenne, már 3 nyelven lenne hozzá könyv (még a Minthez is volt).
2012. jún. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!