Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzinpumpa hiba okozhatja?...

Benzinpumpa hiba okozhatja? Hogy deríthetem ki, hogy rossz a pumpa?

Figyelt kérdés
Van egy 1989-es Dodge amerikai Pickup-om. Gond nélkül megyek vele kb. 1 órát majd mikor leállitom, után 15 percre szeretnék vele indulni meg sem nyekken, majd amikor kihült, akkor ismét gond nélkül működik. Arra gondoltam, hogy túl sok üzemanyagot kap a motor, de mi lehet a hiba?Benzinszivattyú, vagy eltömődött az üzemanyag szűrő?84.000mérföld van benne, ami kb. 125000km Amerikai üzemanyag, tehát kis oktánszámú és még nem volt cserélve benne, se szűrő, se pumpa!

2012. jún. 23. 14:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Indításnál megforgatja az önindító, csak nem kapja el a fordulatot?


Egyébként, be lehet mérni a pumpát.

2012. jún. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen megforgatja, csak nem indul el! Hogyan kell bemérni?
2012. jún. 23. 15:11
 3/14 anonim ***** válasza:
Pontosan én sem tudom, de nekem is benzin pumpa gondom volt, amit a szerelőm bemért, (azt hiszem nekem laptop-on keresztül, de nem vagyok biztos benne) nekem olyat csinált, hogy a téli hidegben 2-3X kellett indítani.
2012. jún. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Itt egy kis segítség, ami alapján szerintem te is be tudod mérni otthon ( ha van kedved bütykölni):

[link]

2012. jún. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 smitwesson ***** válasza:
Úgy vélem, hogy a Te problémád inkább gyujtás lesz, merthogy a szivattyú az mindig a hideg benzinben fürdik, még akkor is ha a tankban már csak egy pár lityi van akkor is. A gyujtótrafó pedig ha felmelegszik akkor kihaszhat. Lehet menetzárlatos vsaga éppen testzárlatos. Lehet egy rossz gyertya is ( mármint rossz garnitúra). Ha rossz lenne a szivattyú akkor beindulna és pár másodperc múlva le is állna, hiszen ha leállítod a motort akkor még a benzinnyomás megmarad a rendszerben napokig, egy "normális" európai autóban.
2012. jún. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

4-es köszönöm a linket, igen mindenképp itthoni bütykölő vagyok!:D Köszönöm ment érte a zöld kéz!


5-ös. Gyertyára gondoltam én is ma ebéd közben, megnézem majd őket, de a gyújtótrafó jó gondolat!Hogyan tudom kideríteni, hogy az-e a hibás elem?

2012. jún. 23. 20:14
 7/14 A kérdező kommentje:
és természetesen az 5-ös válaszolónak is köszönöm és ment a zöld mancs!
2012. jún. 23. 20:15
 8/14 A kérdező kommentje:
És azt, hogy a gyertya jó-e van már esetleg nagyon elhasználódott meglátom ha kiveszem őket? Mit figyeljek?
2012. jún. 23. 20:23
 9/14 smitwesson ***** válasza:

A gyertya, hogy jó-e vagy semm ez bizz nehéz kérdés. Sokat kell hozzá tapasztalni és akkor semm mindig 100%-os a jó válasz. Azért írok róla egy pár sort.

Ha kitekered és sötét az elektróda akkor vagy dús a keverék vagy nem jó a hőértéke és azért nincs öntisztulása vagy csak még rajta van a szivató vagy csak minden második ill. harmadik ciklusban ad megfelelő ívet és ezért nem tökéletes az égés és azért nem barnul ki. Persze van olyan is hogy kint az égéstéren kívűl gyönyörű égkék szikrát ad de benn a helyén meg csak silányan dolgozik. Az elhasználódást lehet taspasztalni az elektróda formályáról is mertha az gömbölyű, akkor már egy pár kilómétert megtett. ilyenkor általában megnő a gyertyahézag is. Érdemes megnézni ezt is és nem utánaállítani, hanem venni egy új garnitúrát, hiszen fogyasztói társadalomban élünk. Ha nagyon világos akkor persze szegény a keverék, de ez csak nézőpont kérdése, merrt van aki azt mondja, hogy kevés a benzin de van aki azt mondja hogy sok a levegő. Persze ezt is tapasztalni kell. igyhát én még mindig azt mondom, hogy egy jó gyertya és kébel meg trafó és akkor a gyujtással baj nem lehet. Na jó bogarászást.

2012. jún. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, remélhetőleg ma lesz rá időm:)

Gyújtatrafó mitől produkálhatja azt, hogy melegen nem működik, csak amikor kihűlt a kocsi?

2012. jún. 24. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!