Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a supermoto az...

Mi a különbség a supermoto az enduró és a crossmotor között?

Figyelt kérdés
Nagyjából tisztában vagyok a különbségekkel, de mindenfelé írnak annyi dolgot, hogy nehéz kivenni belőle az igazat. Gumik terén, felszereltség terén stb. mik a különbségek-hasonlóságok?
2012. jún. 23. 23:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
és milyen célra ajánljátok ezeket a motorokat?
2012. jún. 23. 23:15
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

A cross motorok üzem órások és ugye bár terepgumi van rajtuk és nincsen semmi műszerfal még kulcs sincs hozzá.

A supermotoknak pedig kisebb az első kerekük mint a hátsók(job asuly el osztása)és sima útra való gumik vannak és supermoto szettet lehet cross és enduro motorokra rakni.

Az enduroknak kisebb a rugó útjuk és nem olyan erősek mint a cross motorok

2012. jún. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
23:19 vagyok a cross szerintem csak versenyezni jó pályán az enduro az utcára és terepre és a supermoto pedig utcára és enyhe terepre
2012. jún. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát igazából, kevés olyan felszereltség van motorra, ami ne illene bármelyik másikra is. Pl.: állítható futómű, fűthető markolat. (Persze egy kettő ellenpélda van, de nem sok, mint például, supermoton, meg crosson ritka a hangszóró, rádió, oldaldobozok.)

Igazából a különbség, csak a külalak, és a motor karakterisztikája. Ez alatt azt értem, hogy egy vérbeli supermoto 14 ezerig is elforog, de egy crossmotor max 6-7-8 ezerig. Így a cross nyomatékosabb, ami a terepre kell, a supermotoban meg több a ló, ami az autópályán jön jól.

Formailag gondolom már képben vagy a különbségekkel.

2012. jún. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

Hát igazából, kevés olyan felszereltség van motorra, ami ne illene bármelyik másikra is. Pl.: állítható futómű, fűthető markolat. (Persze egy kettő ellenpélda van, de nem sok, mint például, supermoton, meg crosson ritka a hangszóró, rádió, oldaldobozok.)

Igazából a különbség, csak a külalak, és a motor karakterisztikája. Ez alatt azt értem, hogy egy vérbeli supermoto 14 ezerig is elforog


TE BETEG VAGY a fordulat szám a atol is függ hogy 2t vagy 4t és ugyan annyit forognak csak egy másik kerék és fék tárcsa szett van rajtuk ami cserél hető és ezeket a szettet (supermoto) rá lehet rakni endurora és crossra is csak a cross azÜZEMÓRÁS míg az enduro nem

2012. jún. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23:21-es szerintem összekeverte a supermoto-t a supersport motorral, vagy superbike-al :D crossból, és endurobol is vannak 4 űteműek, és 2 üteműek is..., a cross-ok jellemzően kihegyezettebben, pl a 4 ütemű cross 1-2 ezerrel többet forog, mint egy enduro, vagy supermoto, de mind ugyanolyan 1 hengeres konsrtukció, a supermot-k, és endurok gyrilag felvannak szerelve a közúti forgalomhoz szükséges világítással, indexxel stb (index lehet nem kötelező), cross-okon semmi ilyen "felesleges" dolog nincs
2012. jún. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És arról mi a véleményetek vagy csak nekem az, hogy egy enduró hülyeség annak aki csak közúton használja? Pl. ha én vennék egy endurót, akkor nem közúton való menőzésből venném, hogy hűű de jól néz ki..
2012. jún. 24. 11:18
 8/12 anonim ***** válasza:
pont azért van a supermoto, hiszen a supermoto nagyjából annyit tesz, hogy egy enduro, ami elsősorban aszfaltra való kerekekkel van felszerelve, és hosszabb áttétellel
2012. jún. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Kedves 23:41! Valóban, most nézem, hogy összekevertem a kettőt, de ezt normális emberek közt úgy intézik, hogy maximum azt mondod, hogy rosszul tudom, vagy tévedsz, vagy valami hasonló. Tudtommal nincs olyan bejegyzett betegség a világon, amelynek a tünetei, hogy összekevered a szupersport motort a supermoto-val. Szóval én nem vagyok beteg. És te?
2012. jún. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
tévedni emberi dolog, legközeloebb írd oda hogy a "*tévedés joga fenntartva" mint a hirdetéseknél és nemkötnek beléd :D
2012. jún. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!