Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerülhet egy 2101-es...

Mennyibe kerülhet egy 2101-es lada átfestése/fényezése?

Figyelt kérdés
Gondoltam, hogy ha sikerülne vennem egy viszonylag jó állapotban lévő ladát, úgy terveztem, hogy kapna egy metál meggypiros/bordó színt, és ha a karosszéria itt-ott enyhén korrodált, akkor ott kilakatoltatnám. Ez így festékkel, lakatos munkával, egyéb munkákkal (darabokra szedés, régi fényezés/festés eltávolítása)stb. mennyiből állna meg? Mondjuk 400-500 ezerbe beleférne?

2012. jún. 29. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
simán.
2012. jún. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
400-500 ezerből már nagyon tip-top állapotú ladát lehet venni!
2012. jún. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]

Pl. ez sztem gyönyörű. És mint irják nagyon vigyáztak rá és ez látszik is rajta. Ezzel sokkal jobban jársz, mintha vennél valami vackot, amire aztán költesz egy csomót.

2012. jún. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Hahun én is nézelődtem valamelyik nap, és láttam egy 86-os 1200-ast 160 ezerért, ami nagyon szép állapotban volt, írta is a srác, hogy veterán autót akart belőle csinálni, de nem tud két kocsit fönttartani. Az volt a meglepő, hogy tényleg szép állapotban van az a kocsi, és annál sokkal pusztulatabb ladákat is árulnak sokkal többért. Na most ha azt megveszem 160-ért, és ráköltök 400-at mondjuk, akkor lesz egy tip-top autóm aminek ismerem az összes baját, részletét, meg tudok benne bízni, igazából a festés lenne az utolsó szempont, első a motor/váltó/futómű/kormánymű/korrodáltság/fékek stb, és ha ezekre nem kell sokat költeni, akkor szánnék a festésre 400 körüli összeget. Sokan szidják a ladákat, hogy mindig bajuk van, de nagyapámnak van egy 77-es 1200-ese az a kocsi még mindig úgy megy mint kés a vajban, soha egy pöttnyi rozsda nem jelent meg rajta sehol, a gyári festés hibátlan (pedig fehér, azon meglátszik nagyon a kopás vagy a rozsda)és műszakilag sem volt, még csak egy köhhintése sem a kocsinak. Szóval ha kifogok egy olyat amire vigyáztak, tényleg rendbentarották, akkor mázlista leszek :)
2012. jún. 30. 07:27
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

nem off-olni akarok, de egy lada sem ér 4-500 ezret.

Annyiból már bármilyen márkájú autót tudsz venni, miért éppen lada ??

2012. jún. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Sokan szidják a ladákat, hogy mindig bajuk van..."


Nekünk egy '78-as példány van a családban. A kopó alkatrészek cseréjén és a műszaki vizsga díján (soha kétség sem merült fel, hogy ne menne át elsőre) kívül soha nem kellett rá költeni.

Igaz, végig garázsban volt és jelenleg van benne kb 70000 km!

2012. jún. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
"Miért pont lada?" Nekem konkrétan azért, mert egyrészt elfogult is vagyok a ladákkal, másrészt első autóm lenne, hogy ha szépen meg tudom csinálni/tatni akkor utána olcsó a fenntartása (sokat eszik az igaz)ismerem kívül belül mint a tenyeremet, tudom szerelni ha szükséges, és igazából nincs úgy szükségem kocsira, hogy munkába járni, vagy ingázni. Ezt most arra értem csak, hogy pl. nem szempont, hogy autópályán tudja tartani a 130-at és hasonlók. A másik egyszerű ok, hogy valóban vannak 400-500 ezerért jó autók, de ameddig anyagilag nem állok annyira stabilan, hogy fent tudjak tartani bármilyen drágább (vagy műszakilag bonyolultabb, mert valjuk be még egy F astra is bonyolultabb egy ladánál) autót, addig tökéletes lesz a lada. Pl ha van 500 ezrem autóra, akkor max csak 300-ért vehetek, hogy az átírás, biztosítások, adók stb is bőven beleférjen, meg a szervizelés. Viszont 300-ért nem várhatok csodát, szóval lehet annyiba kerülne egy nagyobb szerviz ami nem férne bele a maradék pénzbe. De a ladára ráköltök 400-at és tökéletesen fog működni, ha vigyázok rá :)
2012. jún. 30. 10:45
 8/11 anonim ***** válasza:
És milyen igazad van. :) De én a helyedben 1500-st vennék, négykörlámpásat. Volt nekem is, sajnálom is hogy eladtam.
2012. jún. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
1500-asról nekem két gyerekkori emlékem van, az egyik hogy egy nyáron a belvárosban láttam egy 1500-ast, annak volt ilyen meggypiros (vagy bordó) színe, sötétített ablakai, és a gyári felnijei, de hófehérre fényezve, metálszínű volt a kocsi, és a festésen meg a sötétítésen kvül teljesen gyári volt, mint egy veterán autó (szóval nem valami cigány tuning)a másik, hogy apám mondogatta régen, hogy fiatal korában mindig piros ezerötösre vágyott :) Ezerötösből nem nagyon láttam jó állapotban lévő eladót, vagy ami volt az 500-nál kezdődött, az ezerketteshez viszont jobban húz a szivem, mivel nagyapámnak is az van, abban "nőttem fel" :)
2012. jún. 30. 11:30
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
ne hallgass azokra akik azt mondják hogy a lada egy szar...nagyon is jó autó....ha te azt szereted azt vedd meg, mert arra vigyázni fogsz, viszont ha veszel egy suzuki swift-et 500.000 ért, és azt nem fogod szeretni akkor arra vigyázni sem fogsz és össze vissza fogod törni....vedd meg nyugodtan azt a ladát 160-ért.....jah és aki szidja a ladát annak vagy nem volt vagy nem ért az autókhoz...ez olyan mint amikor valaki szidja a simson-t mert hogy neki mindenhol megállt....igen megállt mert nem volt normálisan szervizelve, mert nem értettek hozzá...
2012. jún. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!