Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha pl holnap megkapom a...

Ha pl holnap megkapom a jogsim, elsőnek,20+vagyok. Akkor már vezethetek is külföldön?

Figyelt kérdés
én tavaly juliusba kaptam meg a jogsim,és aztmondták h nem vezethetek 2évig külföldön, és utánfutót se húzhatok mert kezdő jogsi. 2évig. tesómék mostanába kapják meg a jogsit, és azthiszik h vezethetnek külföldön is egyből. ezen vitatkozunk. valaki?

2012. júl. 1. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon tévedsz! A kezdő jogsival csak vontatni nem szabad, külfödön 18 év alatt nem vezethetsz! Ha 18 évesen megkapod a plasztiklapot, akkor mehetsz bárhová!

:D

2012. júl. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a tesódéknak van igaza. a külföldön való vezetéssel 18 év alatt nem az a gond hogy friss a jogsi hanem az hogy még nem nagykorú a sofőr. abban viszont igazad van hogy friss jogsival 2 évig nem lehet vontatni mindegy hogy hány éves az illető.
2012. júl. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

utánfutót 2 évig 100% h nem huzathatsz

a külföldire nekem 1 év tiltás ugrott be.....

2012. júl. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amit a jogosítvány enged:

Először is, a friss jogosítványosoknak: ők a papír megszerzését követő két évig úgynevezett "kezdő vezetői engedélyt" birtokolnak. Ez vontatásra egyáltalán nem jogosít, ők semmilyen utánfutót, de még másik autót sem húzhatnak maguk után.

2012. júl. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt én is meg tudom erősíteni. 2 év alatt jogsival csak utánfutót nem húzhatsz.


Külföldre 18 éves kor felett már mehetsz, az teljesen mindegy mennyi idős a jogsid.

2012. júl. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

18 alatt nem vezethetsz külföldön.

kezdő jogsival, tehát amíg nincs meg 2 éves nem húzhatsz utánfutót.

aki pedig azt írta hogy nem vontathatsz másik autót, az nem mondott igazat. 1 napos jogsival is vontathatsz, és lehetsz a vontatott jármű vezetője is

2012. júl. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4es vok

#6! nem tudsz olvasni? :O ....Ez vontatásra egyáltalán nem jogosít, ők semmilyen utánfutót, de még másik autót sem húzhatnak maguk után.


[link] a vége felé van

2012. júl. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
másik autót, amiben van sofőr, bizony lehet vontatni. Egyébként lassú járművel is lehet pótkocsit, akár 1 napos jogsival is. 18 éves korodtól érvényes B kat jogsival vezethetsz autót külföldön.
2012. júl. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#4, #7:

Pedig te nem tudsz olvasni!

:)


35/2000. (XI. 30.) BM rendelet


Kezdő vezetői engedély

5. § (1) A vezetési jogosultság első alkalommal történő megszerzésének napjától számított két évig a

vezetői engedély kezdő vezetői engedélynek minősül.

(2) A kezdő vezetői engedéllyel az „A” az „A” korlátozott kategóriára és az „A1” alkategóriára

érvényesített bejegyzéssel utas nem szállítható, a „B”, „C”, „D” kategóriára és a „C1”, „D1” alkategóriára

érvényesített bejegyzéssel - a fegyveres erők kezelésében lévő járművek kivételével - pótkocsi nem

vontatható.


A kulcsszó esetünkben a pótkocsi!


[link]

2012. júl. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
traktort vezethetek vele,és valami 750kg-ig lehet megpakolni,vagy annyi lehet az önsúlya a pótkocsinak. piros rendszámos traktort vezetek, "lassú jármű"
2012. júl. 2. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!