Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen büntetést kaphatok...

Milyen büntetést kaphatok azért, ha 125ös mzvel motorozok jogsi nélkül, csak "b" van meg, műszaki nélkül, rendszám biztosítás és sisak nélkül. Elvehetik a jogsimat, vagy csak pénzbírság és eltiltnak a nagymotor jogsitól?

Figyelt kérdés
2012. júl. 3. 14:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem elvehetik, hanem 99%, hogy el is veszik a Bs jogosítványodat.

Az is majdnem biztos, hogy eltiltanak minden A kategória szerzéstől X időtartamra.


Emellett természetesen kapsz pénzbüntetést is 50-300e forint között.

2012. júl. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagy valószínűséggel elveszik a jogsidat és eltiltanak pár évre . Emeltet feljelentenek vagy kiszabnak egy bírságot ami ha jól tudom ilyenkor 100ezertől kezdődik .
2012. júl. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
vagy nélkül, elveszik a jogsit ÉS pénzbírság ÉS eltiltanak.
2012. júl. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy elveszik, de ezért tartjuk el az adónkból a rendőrséget, hogy az ilyenektől elvegyék.
2012. júl. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősömet 250 cm³-el fogták meg mikor kipróbálta és neki B-s kategóriás jogsija volt .

Nah szóval elvették a jogsiját és eltiltották 5 évre emellett 150000ft pénzbüntetést kapott .

Úgyhogy szerintem te is hasonlóval számolhatsz ha megfognak de talán kicsivel enyhébbre .

Szerintem nem éri meg ezt a kockázatot de te tudod

2012. júl. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

akkor fel kell rakni a motort egy utánfutóra,kivinni az erdőbe és akkor nem fognak megbüntetni mert közúton használtad a motort.

amúgy meg szerinted az erdőben nincsenek fák?

2012. júl. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
de vannak fák, de attól függetlenűl én egy normális kérdést tettem fel, én sem kivánok a másiknak oylant h egy fa bass.za szét a fejét. haveromnál van a motor, ő ilyen erdős részen lakik, csak szoktunk menni közúton, de ilyen faluk között.
2012. júl. 3. 18:13
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is tök normálisan mondtam, hogy b@ssza szét a fejedet az útmenti fa.


Az, barátom, hogy sisak nélkül motorozol, felér egy öngyilkossági kísérlettel. Ezért írtam, hogy nyugodtan lefejelheted a fát. Ha egy csöppnyi eszed lenne, nem is gondolnál a sisak nélküli motorozásra. Ha ennyire nem érdekel a saját épséged, én mit aggódjak miatta?!

2012. júl. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
nem crossozunk, csak lájtosan motorozgatunk unaloműzés képpen! én bízok magamban h nem lesz bajom :D
2012. júl. 3. 18:57
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az önbizalom fontos, majd mondd a buckának és kiáltsd oda a fának miközben repülsz felé.


Amúgy hatalmas tévedés, hogy erdőben nem kéne jogosítvány és nem lenne kötelező a bukósisak. MAGÁNTERÜLETEN azt csinálsz amit akarsz, közterületen és forgalomtól el NEM zárt magánterületen a KRESZ érvényes - akkor is ha nem közút.

2012. júl. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!