Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ETZ 150 végsebesség?

ETZ 150 végsebesség?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy végre csak 105 km/h-t megy az ETZ-m (150-es).

Rájöttem hogy ez parasztos átalakítás volt, ugyanis csak annyit csináltak hogy a 125-ös ETZ-re ráb*sztak egy 150-es hengert+dugót bele és kész...


Ezen a 125-ös 22mm-es karburátora van, ellenben a 150-es 24mm-es karburátorával, egy ETZ- srác azt mondta csoda hogy megy.

Mondta hogyha a főfúvókát kicserélem 120-asra az alapjárati fúvókát pedig 40-esre és a levegőcsavart kettővel kicsavarom akkor akasztania kell a 120-130 km/h-t, az övé is ennyivel megy.


Rákérdeztem a karbira is, azt mondta hogy nem kell a nagyobb mert az a 2mm nem számít, csak rakjak bele nagyobb fúvókákat.


Igaz lehet ez a 120 km/h??



2012. júl. 3. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Kizárt, hogy a 150-es ETZ 130-cal menjen. Maximum 110-et sajtolhatsz ki belőle, de azt már nehezen.
2012. júl. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

MZ ETZ 150


Gyártási év: 1984 - 1990

Hengerûrtartalom: 143 cm3

Teljesítmény: 12.5 LE 6000-as fordulaton

Max. sebebesség: 105 km/h

Súly: 108 kg

Gyártott darabszám: 198.016


Szóval gyári cuccokkal nem fogod elméletileg karcolni vele a 120-at.

Ha teszel rá sport kipufogót akkor már megy annyit állítólag.

Én egyet tudok hogy az mz-ket nem arra tervezték hogy 120-szal karcolj vele és ezt majd te is észreveszed hogy miért ha eljutsz odáig.

A főfúvókát is tényleg kicserélheted nagyobbra de akkor a fogyasztásod is sokkal több lessz.

Minden jót!

2012. júl. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nemtudom mi a probléma a 105-ös végsebességgel, hiszen ez a gyár által megadott adat is, inkább örülni kellene, hogy a nyilvánvalóan nem mai motor tudja ezt a gyári értéket produkálni. Kizárt dolog, hogy némi átfúvókázás, és csavargatás után 130-at menej a 150-es ETZ-d, mivel 130-at a 250-es ETZ megy gyárilag, ami 21 lóerős, nem 11, vagy 12, szóval szerintem hagyd úgy, vagy vegyél egy 250-est, és ha az se elég, és mindenképp mz-vel akarsz száguldozni, akkor a 250-esre rezó, stb. de ezek gyárilag se bírják huzamosabb ideig a végsebesség közelében kergeted őket, nem mégha szét vannak faragva
2012. júl. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szolovjov ***** válasza:

Hát aki azt mondta neked hogy a plusz 2 mm karburátortorok átmérő nem számít, ne is haragudj de az egyáltalán nem ért a motorhoz. Számold csak ki hogy 22-es torokátmérőnél 379,94 négyzetmilliméter a keresztmetszet felülete. 24-esnél 452,16 négyzetmilliméter. A kettő között majdnem 20% a különbség, vagyis óriásit számít a plusz 2 mm. Egyébként is a gyári fúvókája is 120-as. Inkább kisebb fúvókát kell alkalmazni mint 120, mert megint csak logika kell: ha a 125-öshöz való 22-es porlasztóval működteted a 150-es motort mi is történik? A 150-es henger ugyanazon a fordulatszámon több levegőt szív be ugyanazon a keresztmetszeten. Ez csak úgy lehetséges hogy a levegő gyorsabban áramlik a porlasztóban agyanolyan fordulatszám mellett. És a gyorsabban áramló levegő több üzemanyagot visz magával így aztán a keverék túl dús lesz. Na ezért gyártották a 150-est 24-es karbival :)

Amúgy azt tudtad hogy 2-féle 150-es MZ volt? Volt egy 12,5 LE-s (ennek a vezérlése megegyezik a 125-ösével, vagyis olyan mintha felfúratnád a 125-ös hengeredet 150-esre)és volt egy 14,6 LE-s, ami módosított vezérléssel készült. A kettőt úgy tudod megkülönböztetni hogy a szívócsonkhoz bele van ütve egy .2 jelzés az erősebbik verzión. Nekem is ilyen van. Amúgy a végsebesség nekem is kb. 105. Van 251-esem is, az megy végre olyan 125-130-at.

2013. jan. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem csak a vezérlése volt más hanem a főtengely csapágyának az olajozása is mert az egyiknél a benzinből kapja az olajat a másiknál pedig egy kis csatornán kereszesztül és váltó olajban úszik.Nekem 250ETZ-zém van néha okoz meglepiket mikor 110körül meghúztam neki előzésnél és bitangul begyorsult,jó mondjuk leejtőn és autópályán,de csodálkoztam hogy ez megy neki 5ben is :)
2013. jan. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!