Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 150CCm3-es Yamaha...

Van egy 150CCm3-es Yamaha Majesty-m, de nincs csak "M" kat. Jogosítványom mire számíthatok ha megállít a rendőr? Vagy nem is fogalakozik vele?

Figyelt kérdés
2012. júl. 4. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hogy a viharba ne foglalkozna vele... akár 2 év eltiltást is kaphatsz plusz pénzbüntetés. Tök mind1 h van M kategóriád ha meghaladja a motor azt a teljesítményt amire az M kategória feljogosít.
2012. júl. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Láttam már olyat utcán, hogy rendőr megállt egy 250Es MEdison mellé rá nézet és enyi ment tovább
2012. júl. 4. 14:37
 3/13 A kérdező kommentje:
Meg mondtak nekem olyat, hogyha megállít a rendőr mondjam azt h nincs jogosítványom. Ja egyébként nincs Rajta rendszám
2012. júl. 4. 14:39
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen az lehet h tovább hajt, de ha megállít és kéri a papírokat amibe az adatok szerepelnek a motorról akkor fogja tudni h te ezt nem vezethetnéd M kategóriával. hát 150-es motorra meg már kéne rendszám. Azt sem hiszem h jó néven venné, ha pedig a papírok úgy vannak meg írva és tegyük fel el kezdi nézegetni a motort meg ilyenek és rájön h a papíron nem valós adatok állnak akkor még okira hamisításért is lecsukhatnak vagy szüleidet kemény pénz összegre büntethetik. Ennek igen kicsi az esélye h ezt észre vegyék, de van a mondás... Az ördög sosem alszik.
2012. júl. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm, szerinted mennyi azesély arra hogy a Hungária körúton, Váci úton " lelönek" vagy egyáltalán mennyi_?
2012. júl. 4. 14:47
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja hogy Budapestről van szó. Így már mindjárt más. Lassan 2 éves az autós jogsim de rendőr még sose állított meg, kopogjam le kop kop* Sajnos a fővárosba teljesen más mint vidéken vagy más városba. Itt az a lényeg h sz**jál és fizess. Természetesen én nem akarom az összes rendőrt egy kalap alá venni mert vannak rendesek is, de ha egy szívózós rendőr fog megállítani akkor ha nagyon genya lesz akkor még KPM vizsgára is elküldet ahol a motort totál bevizsgálják és akkor minden kibukik, itt szerintem csak a szerencsén van a hangsúly. Az esélyek mindenhol megvannak, akár egy faluban is megállíthatnak, de itt a rendőrön van a lényeg h menyire elnéző esetleg mennyire kötekedik.
2012. júl. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hiába mondod a rendőrnek, hogy nincs jogsid semmilyen, kb 2 mp lekérdezni a nyilvántartóból. Onnantól pedig hidd el nincs kegyelem. Nem elég, hogy több törvényszegést is elkövettél, még hülyének is próbáltad nézni a rendőrt. Erre én is bepöccennék. Motort tuti azonnal ott kellene hagynod az út szélén, a te költségedre elszállítják, tárolják és ellenőrzik (én a rendőr helyében 1-2 hétig biztos tároltatnám a motorod, az jópár tízezer forint)

Plusz eltiltanak X évre jogsiszerzéstől és a jelenlegit is bevonják, plusz vaskos pénzbírság. Mondhatom marhára megéri:D De te és a hozzád hasonlók meg is érdemelnék. Nem hiszem el, hogy sz'aros tizenévesként nem elég az a 70-80 km/h-ás végsebesség, amit egy mai modern robogó tuning nélkül is tud...

2012. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm, az utolsónak meg üzeném, hogy nem azért kell nagymotor hogy 150Ekkel száguldozzak ! !
2012. júl. 4. 16:58
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor mire kell? Utast rendszám nélkül nem szállíthatsz, más előnye meg egy 50esnél nagyobb motornak nincsen, csak a sebesség. Többet fogyaszt, magasabbak a fenntartási költségek. Sokkal nagyobb hely sincs rajta, szóval nagybevásárolni sem tudsz vele. Utánfutót sem vontathatsz. El nem tudom képzelni, minek kell nagy motor.
2012. júl. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 smitwesson ***** válasza:

1. Nincs érvényes kategóriád, tehát nincs rá jogsid.

2. A motoron nincs rendszám!

3. Na nincs rendszám akkor nincs műszaki se!

4. Kötelező biztosítás van? Akkor biztosítási csalás!

5. Nem tudtad, hogy nagymotor, meg te ezt csak most vetted és azt hitted, hogy ez ilyen... blablabla... segédmotorral csak 40 vagy 45 a megengedett. Tényleg kell ez neked?

2012. júl. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!