Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék megtanulni driftelni...

Szeretnék megtanulni driftelni! Hogyan kezdjem el? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni driftelni !És nem tudom , hogyan kezdjek bele és , hogy érdemes-e egyáltalán , 18 éves vagyok 2 éve vezetek , fél éve van jogsim ! Idáig csak pár ezer kilométert vezettem le !

Kérem valaki segítsen abban , hogy hogyan kezdjem el , és mire érdemes oda figyelni és , hogy egyáltalán ki , hogy kezdte el !



2012. júl. 4. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

első lépés, szerezz egy hátsókerekes autót.

második, üres parkolót, normális útburkolattal

harmadik, padlógáz, kézifék, kormánytekergetés, gyakorold amíg bele nem jössz.

negyedik, új gumi vásárlása.

2012. júl. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Arra érdemes odafigyelni, hogy ne borulj fel, meg ne menj neki senkinek:D

A többire rá kell érezni. Kanyar bejáratánál túlkormányzod az autót (esetleg nagy gázzal, kézifékkel rásegítesz a csúszásra), majd ellenkormányzol, és gázelvétellel vagy gázadással "fenntartod" a csúszást. Megszüntetni kormányzással és teljes gázelvétellel vagy pici fékkel tudod.

2012. júl. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi drifter nem kézifékkel tolja :)

1 tanács. Szerezni kell 2 db plusz felnit az autóra.

2tanács . Keskeny gumikat rakass fel rá hátra ne érdekeljen hogy lenyüstölt használt gumi úgy is azért van hogy kopjon. Első gumid legyen jó és széles az úgy sem kopik szinte. Kezdőknek ezt a tanácsot tudom adni. Ilyen melegbe jó ha egy nagy hűtő van az autó elejében meg elektromos ventilátor mert megfő a motor,

Az igazi drifthez nem kell irreális erős autó sem csak jó lendület és vezetési technika. Van pár ilyen kis trükk amire ha nem figyelmeztetnek az életbe nem jösz rá mért nem tudsz normálisan driftelni.

Amúgy a drift az erről szól. Az hogy bornautolnak meg padlógázzal forgatják csapkodtadják az autó hátulját az nem drift. Az csak ökörködés. Kb Annyi a különbség mint egy művész festő és egy szobafestő között. Az eredeti driftet azért találták ki a japánok mert a hegyi utakon versenyeztek hogy ne cseszegessék őket a rendőrök. De mivel kanyarokban könnyen meg tudták előzni egymást a kanyar ívének különbsége miatt így határokig feszítették az autójuk és maguk tudását és kerezbe csúszva egy kanyarba nem bírta hol megelőzni az ellenfél az atójukat a kis kacskaringós hegyi utakon. Ha komolyan érdekel a dolog írj rám válaszolok felmerülő kérdéseidre. Szerintem én vagyok itt az egyetlen aki a legtöbbet tudja a dologról. Szóval drift és kinlódás közt van különbség.

Ez pl már valami driftnek nevezhető amit a csaj tol.

És nem kell hozzá milliós technika mint látod. http://www.youtube.com/watch?v=WeBdbATPFVs

2012. júl. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
drifter.hu >> itt vannak leírások, meg szövetségek is, biztos segítenek nekikezdeni
2012. júl. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
ehhez leginkább pénz kell, már persze az érzéken kívül. legegyszerűbb egy régi hátsókerekes kocsi, pl lada, bár az gyenge az aszfaltra, vagy e30-as bmw, ha tudsz elhyagatott belátható utat, vagy üres placcot az mégjobb, ott elkezdheted szépen keresztbe csapni először lasssabban, majd fokozatosan stb... az autó hátuljának megindítására van ezer technika, de ha ezek magadtól nem jutnak eszedbe, úgy érte hogy ezis felmerülő kérdés, hogy hogy inditsd a seggét stb. , akkor nem leszel nagy drifter sztem... de a drifter.hu-n vannak leírésok, vagy youtubon drift techniques, stb. ezen felül pénz kérdése, hogy tudod-e fejleszteni a kocsit, plusz állando gumi zutánpótlás, meg a régi bmw-dbe, vagy amit veszel mindig el fog valami durranni, mégha kisebb dolgok is, difi, vízcsövek stb. egyébkébt tököli reptéren vannak drift edzések, és elvileg bárki bemehet, 16 ezer ft a napi díj a pályára, és használhatod a gumizó gépet, legalábbis tavaly vagy azelőtt még így volt, nekem van haverom aki próbálkozik vele, de nem kevés pénz ám, persze ez ne tántorítson el, tűzd ki a célt aztán valósítsd meg
2012. júl. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ehhez annyit tudk hozzátenni hogy hásókerekessel kézifékkel a melegek szoktak driftelni :D
2017. nov. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!