Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2000 körüli Audi A6 2.5Tdi,...

2000 körüli Audi A6 2.5Tdi, Volkswagen Passat 1.9 (pd) tdi vagy Volvo S60/S80 D5 közül melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Ennel kisebb nem opció (205cm), esetleg más ekkora sedan.

2012. júl. 6. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
A 2000 körüli A6-ost kizárnám ezzel a V6 TDI motorral-az sajnos egy horror. (Nekem benzines A6 van pedig) A PD TDI Passat elég jó, viszont a felsoroltak közül amelyiket én választanám az a Volvo S80-ból egy 1998-2000 közötti 140 lovas 5 hengeres 2.5-ös TDI motoros példány, igen takarékos és megbízható, feltéve ha nincs kihajtva a lelke. Talán lehet megfelelőt találni.
2012. júl. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, A6bol van olyan ami szerinted ajánlható? milyen motorral pl.
2012. júl. 6. 14:36
 3/7 anonim ***** válasza:
A motor mellett másik gyenge pont az alu futómű, mondjuk ez attól függ hol használod az autót, de ha mondjuk Budapesten, vagy rosszabb minőségű utakon, akkor esélyes hogy évente fel kell újítani, és egyrészt nem olcsók a lengőkarok, másrészt sok kell belőlük. Ezt Neked kell eldöntened vállalható-e. Motorokról..nekem a 2.8-as V6 eddig nagyon bevált túl 300ezer km-en hiba nélkül, igaz odafigyelek rá. Hátránya, hogy tojással a láb alatt 10 liter, normálisan inkább 12 liter vegyesben. Mondjuk az enyém quattro. Ha nem lett volna szükségem (vontatáshoz) quattro hajtásra, szerintem én is S80-nal járnék.
2012. júl. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja bocs, elfelejtettem hogy dízelben gondolkozol, az 1.9 PD TDI ha rendben van elég jó motor!
2012. júl. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazabol benzin is jó lehet, csak sokat kéne pályára, és ott kijohet az előny. 1.9 főleg Passatban van, A6ban elég ritka, és drágább is.
2012. júl. 6. 15:32
 6/7 anonim válasza:
A Volvot választanám/ajánlanám. Az S60 D5-ünk 6 liter körül fogyaszt. Viszont arra érdemes figyelni, hogy ne legyen sokat futott az autó, mert jócskán van bennük kilométer...
2012. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2002 körül Audi A6 1.9 PD TDI ennek a fogyasztása 4,5-5 liter, vagy ugyanebben az évjáratban és ugyanezzel a motorral Passat. Volvot annyira nem ismerem, de a világ egyik legbiztonságosabb autójának tartják, esetleg az S60-at választanám egy 2.4-es motorral. Ha a 3 közül kellene választani, akkor 2002-től felfelé egy 1.9-es Passatot vennék, mert árban ez a legkedvezőbb. Viszont azt is figyelembe kell venni, hogy a dízelekbe bele lehet rendesen nyúlni, ha egy olyat választasz aminek folyton lesz valami baja, a benzinessel kisebb ez a kockázat. Akkor szintén esetleg a Passatot ajánlanám minimum 1.8-as motorral, mert az 1.6 kevés egy akkora kaszniba. De gondolom azóta már vásároltál egyet, remélem jól választottál, bajoktól menteset. Nekünk a 2007-es 2.0 Passat mellett van egy 95-ös A6 2.6, 6 hengeres motorral, elég masszív a gép! És 10 litert eszik, ekkora motorral nem sok a fogyasztása.
2013. máj. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!