Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan nyomjátok a kuplungot,...

Hogyan nyomjátok a kuplungot, a sarkatok lenn van a földön?

Figyelt kérdés
Tanulok vezetni és nem tudom jól csúsztatni a kuplungot, mert az egész talpam a levegőben van, a sarkamat nem tehetem le a földre, mert akkor csak a lábujjaimmal nyomnám a kuplungot. 37-es lábam van,tehát nem olyan kicsi, de nem tudom csúsztatni, ezért az autó állandóan lefullad. Pedig lassan emelem fel a lábam keresve a súrlódási pontot, és a pont meg is van, de nem tudom megtartani talán azért, mert a lábam a levegőben van, és a sarkamat nem tudom megtámasztani, és nehezen tudom szabályozni így a kuplung nyomását. A kuplungot lehet lejjebb tetetni, ha majd lesz saját autóm, és szintén magasan lesz a talpamhoz képest a kuplung? Másik autóban a sarkam lenn volt a földön és simán elértem a talpam begyével a kuplungot, azaz nem kellett a levegőben tartanom az egész talpam. Lányok, ti hogyan csináljátok? A fiúknak könnyű mert min. 40-es lábuk van és a sarkuk lenn van, így tudják szabályozni a nyomást.
2012. júl. 6. 22:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Saroktámasztás nélkül azért jóval nehezebb.

Lejjebb tetetni nem lehet, tipustól is függhet, hogy milyen magasan áll a pedál.

2012. júl. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
18%
Márpedig próbáld letenni a lábad, különben nem tanulod meg az életben sem. Én még nem is nagyon hallottam, hogy lábletámasztás nélkül érne is valamit az egész.
2012. júl. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%
Saroktámasztás nélkül? Vezettem már több mint 80 autót, de egyikben sem tettem le a sarkam. Soha nem volt vele gondom (pedig 43-as lábam van, de meg se fordult a fejemben, hogy megtámasszam a lábam). Próbáld megerősíteni a combod, hogy ellen tudj tartani a pedálnak.
2012. júl. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
27%

Komolyan mondod, hogy a levegőben lógatod a sarkad, miközben a pedállal játszol?

Nem mondom, hogy lehetetlen, de hogy qvára kényelmetlenül és nehezen kezelhető így a kuplung, az tuti.

2012. júl. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
meg lehet szokni mind a két módszert. én pl. cipőben vezetve leteszem a sarkam, de mezítláb nem teszem le (ebben a 40 fokban belerohad a cipőbe a lábam).
2012. júl. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Köszi az összes választ. Pedig tornázok, tehát a combon erős, sajnos kicsit túlságosan is, nincs vékony combom, tehát meg tudom tartani, csak nem tudom szabályozni saroktámasztás nélkül.
2012. júl. 6. 23:17
 7/30 anonim ***** válasza:
88%

Én nem teszem le a sarkam, nekem így tanították.

Nem a sarkaddal van a probléma, hanem azzal, hogy a két lábadnak "mást kell csinálni" és ezt meg kell tanulni. Tipikus hiba a tanulóvezetőknél, hogy amikor bal lábbal engedik fel a kuplungot és nagyon a bal lábra koncentrálnak, akkor a jobb láb is automatikusan felemelkedik a gázpedálról és az autó lefullad.

Nem tudom most hogyan tanítják, de 20 éve én 1 kilométert mentem úgy hogy éppen meggurult az autó majd megálltunk. Megint 30-40 centi gurítás csúsztatott kuplunggal és megállás. Lehet, hogy autógyilkos módszer, de megtanultam a csúsztatott kuplungot.

2012. júl. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Igen, de nem szoktam sokat játszani vele. Különben sem használ neki a sok csúsztatás, általában két kinyomás után meg lehet szokni a fogáspontot, onnantól nincs mit keresgélni rajta.
2012. júl. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólónak igaza van, először azt kell megtanulni, hogy mire mit csinál az autó. Én is hasonlóan autógyilkos módszerrel tanultam meg a kuplungkezelést, egy meredek dombon kellett megtartanom az autót kuplunggal és gázzal, de alacsony fordulaton, hogy ne kopjon nagyon, ne legyen szaga. Megtanultam, azóta eltelt 10 év, és még mindig ugyanaz a kuplung van abban az autóban, úgyhogy annyira nem is vészes. :)
2012. júl. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Nekem lent van a sarkam (legalábbis azt hiszem, eddig sosem figyeltem, de majd holnap megnézem). Lehet hogy messze ülsz a pedáltól, told előrébb az ülést.
2012. júl. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!