Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit mondjak a szerelőnek?...

Mit mondjak a szerelőnek? "Ipari csapágyas" vagy "kazettás tengelyt kérek? " (kerékpár)

Figyelt kérdés

Ezek közül melyik az, amire érdemes lenne beruházni?


[link]


2012. júl. 8. 10:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Láttam, az előző kérdésedet is itt tetted fel. De van ám kerékpározás téma is, ott lehet, hamarabb kapnál választ.

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__kerekparozas


Amúgy amennyire én tudom, kazettás vagy menetes az nem a tengely, hanem a kerékagynak a racsni rögzítő része.

A tengely lehet ipari csapágyas (ritkább), vagy kónuszos (gyakoribb).

Nekem egyébként pont tegnap törött el a tengelyem. Legalábbis most vettem észre. Ugyan olyanra fogom kicseréltetni, vagy ha van kicsit strapabíróbb, akkor arra. Az enyém egyébként kónuszos. Ahhoz hogy ipari csapágyasra cseréltessem, az agyat is cserélni kéne meg a felnit átfűzetni rá. Az jóval nagyobb beruházás lenne, mint venni egy új egy-két ezer forintos tengelyt. Valószínűleg pár ezer kilométert ez is ki fog bírni, mint a régi, ami most eltörött.

2012. júl. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!