Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hegyen lefele az autó elejével...

Hegyen lefele az autó elejével a sebességváltó lükvercbe vagy sebességbe jobb?

Figyelt kérdés
Több embertől is hallottam hogy amikor hegyen lefelé állsz az autó elejével akkor lükvercbe kell tenni. Ez igaz? mert én mindig sebességbe szoktam tenni. Igy nem jo?

2012. júl. 10. 14:35
 1/10 anonim válasza:
De, csak még jobb, ha hátramenetbe kapcsolva parkolsz le. Ilyenkor jobban fogja a motor a kereket.
2012. júl. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 gelazso ***** válasza:
teljesen mindegy. rückwärz-be vagy egyesbe.megfog állni és nem gurul el.
2012. júl. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat!
2012. júl. 10. 14:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Én mindig 1-esbe teszem. Kb. ugyanaz az áttétel, mint hátramenetben. Az pedig teljesen mindegy, hogy merrefelé forgatja a motor főtengelyét! Ha meredekebb a lejtő, pluszban még a kéziféket is behúzom, ill. a padka felé fordítom a kereket. Így a büdös életben nem gurul el :-)
2012. júl. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Rükverc. R. Láttad már a váltón a jeleket? 1, 2, 3, 4, 5, R. R, mint rükverc. Eredetileg rückwärts, német, jelentése hátrafelé.


Jó pap holtig tanul.

2012. júl. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hát igen, lükverc(rückw), kasztni(kaszni), kartell(karter), sibeda (schiebedach), és társai :D találékony a magyar nyelv, de amugy a kérdésre válaszolva teljesen jó az egyes, az életbe el nem gurul, még a kerék a padka felé forditva, és kész
2012. júl. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A rükverc áttétele az 1-es és a 2-es között van, ergo 1-esben jobban fogja a motor a kocsit.
2012. júl. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A szakirodalom, mindig az esetleges mozgási iránnyal ellentétes sebességfokozatot javasolja.
2012. júl. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ennek az ellentétes irányba kapcsolásnak csak egy lényegét, értelmét látom, hogy miért javasolhatja ezt a szakirodalom:

Szerintem, ha beülsz az autóba, és elfelejted kinyomni a kuplungot, és így indítózol, nem lódul meg a meredek lejtőn lefelé, hanem -ha hátramenetbe van kapcsolva- emelkedőnek mozdul lassabban.

2012. júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hátramenetbe a legjobb, úgy az igazi, ez esetben ha valamiért megmozdul az autó, akárt a vezérlés is elmehet... mert ellenkező irányba forgatja a motort a vltón keresztűl. Nem jellemz, de volt már rá példa. a legjobb kiékelni, na akkor nem fog elgurulni+ kézifék, ha működik.
2017. ápr. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!