Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az isten baja lehet az...

Mi az isten baja lehet az ETZ-m kuplungjának?

Figyelt kérdés
Történt tegnap, hogy munka közben a 125-ös ETZ-n, és arra lettem figyelmes, hogy hirtelen a kar mozgásának a fele lett a holtjáték, majd teljesen eltűnt. Nagy nehezen hazajutottam kuplung nélkül. Itthon szétszedtem, majd láttam, hogy a kuplungagy BALMENETES csavarja, ami biztosító alátéttel van rögzítve, letekeredett. Jó, vettem új kuplunglamellát, ha már egyszer szét van szedve, akkor legyen kicserélve. Megvettem, légkulccsal felraktam a kuplungagyat, menetrögzítővel rögzítettem, alátét rá, összerak. Nini, működik a kuplung. Bementem a városba, hazafele megint előjöttek a tünetek. Nőtt a holtjáték, majd eltűnt, a kuplung nem oldott. Szétszedtem, az aggyal semmi baj, a helyén van. Jobb dekli leszed, a bowden jó, kinyomócucc jó, pálca megy. Leszedtem a kuplungrugót, visszaraktam, majd megpróbáltam. Megint a fele holtjáték volt, majd eltűnt. Mi lehet a baja? Segítsetek, mert csütörtökön kéne a motor dolgozni! :S
2012. júl. 10. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Az állítócsavar megvan? Golyó a rudazat között megvan?
2012. júl. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Merre találom?
2012. júl. 10. 21:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Nos a jobb oldali deknin van egy gumidugó, alatta egy csavar. 12/13-as kulccsal (évjárat függő) lehet kilazítani és egy csavarhúzóval beállítani a holtjátékot! Alatta kell lennie egy csapágygolyónak! Ha lelazul a gyújtás dekni, elmegy a kuplungod! (Azt hiszem, bár harminc éve nyúltam ETZ-hez utoljára!)

:D

Ábra a 36. oldalon:

[link]

Tanácsok:

[link]


Keresőt még sose használtál?

:D

2012. júl. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Amúgy hova kell pontosan a csapágygolyó? Mert annyira pontosan nem értem.
2012. júl. 10. 21:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Érdemes az ilyennek segíteni? Leszarod ugye, amit belinkeltem, el se olvastad mi?


-a kinyomópálca kinyomóorsó felőli végén (ahol a bovden dolgozik a blokk jobb oldalán a gyújtásfedéltől a lánc felé van) mindenképp legyen kis csapágygolyó (forgómozgás)!

2012. júl. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elolvastam, sőt gépkönyvem is van. Tehát a golyócska oda kell, amit a kuplungbovden meghúz? Abban a spirálisan mozgó cuccban? Amiben van a lyuk, és abba megy bele a hosszú kuplungpálca?
2012. júl. 10. 22:53
 7/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem, ott megvan a golyó. A hosszú pálca, és a kuplung felőli kis pálca közé is kell?
2012. júl. 11. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!