Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Torx kulcsnál mi a jelentősége...

Torx kulcsnál mi a jelentősége annak hogy lyukas-e a közepe, vagy nem? Melyik a jobb? (link)

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Melyik a jobb? Fontos hogy lyukas legyen a közepe? Melyik bírja tovább? Bocsi ha hülyék a kérdések, de nő vagyok és nem értek hozzá :)

Ja és azért is bocsánat, ha a kategória rossz, nem találtam ennél jobbat neki. :)



2012. júl. 14. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Igazából nem tudom. Arra tudok gondolni hogy vannak olyan csavarok amiknek van "p.ö.cs.e". Ezeket a simával nem lehet kitekerni, a lyukas viszont rámegy. Én még olyat mondjuk nem láttam amihez szükség lenne a lyuksas fajtára.
2012. júl. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*lyuksas=Lyukas
2012. júl. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem teljesen mindegy. Ezeket a kulcsokat (főleg a kisebbeket) nem érheti akkora erőhatás, hogy lényege legyen annak a lyuknak, mert ha igen akkor már elhajolna a nyele.
2012. júl. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dellfil ***** válasza:
100%

A jelentősége csak abban van, hogy a "lyukas" készlettel azokat a torx csavarokat is meglazíthatod-meghúzhatod, amelyikek fejében levő lyuk közepéből egy kis tüske áll ki. A kulcson levő lyuk ezt fogadja be. A tömör kulcsot az ilyen "tüskés" csavarba nem tudod beledugni, tehát a tömör kulcs ilyen kor használhatatlan.

Bizonyos gyártók előszeretettel használnak olyan csavarokat - mint például a fent említett "tüskés" megoldás - amelyeket átlagos szerszámmal nem tudunk szerelni. De mint láthatjuk csak legfeljebb nehezítenek a helyzeten, de nem lehetetlenítenek, hiszen kapható szerszám ezekhez is. :D

Egyik sem jobb mint a másik, csakhogy a "lyukas" cészerűbb, mert azzal a "tüskés" és a normál - "tüske" nélküli - is szerelhető. :)


dellfil

2012. júl. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen speciális fejkiképzésű csavarokra szokták azt mondani, hogy "biztonsági csavarok". Éppen azért, mert akinek nincs hozzá való szerszáma az nem tudja megbontani. Olyan mint a régebbi Nokia töltőkön a Tri-Wing fejű csavar például.


[link]


Itt egy kis összefoglaló:


[link]

2012. júl. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor a lyukasat fogom megvenni, ha azt mondjátok hogy nincs különbség hogy melyik meddig bírja :)
2012. júl. 14. 12:32
 7/8 anonim ***** válasza:

A sima nem lyukas közepűvel csak trox csavarokat tudsz húzni.

A másikkal tudsz ilyen speciális "hülyefejű" csavarokat is meg normál troxot is.


Árban még olcsóbb is a lyukas ha jól láttam, én azt venném.

2012. júl. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is! :) Megrendeltem a lyukasat :)
2012. júl. 15. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!